כלל בדרך לרכוש את חברת כרטיסי האשראי Max

יום ג', 12 באפריל 2022
 
כלל ביטוח רוכשת את חברת כרטיסי האשראי מקס בעסקת ענק של 2.45 מיליארד שקל. מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים, יורם נוה, הודיע  על כוונתה של כלל החזקות לרכוש בעלות מלאה בקבוצת Max, מידי קרן ההשקעות האמריקאית Warburg Pincus ושותפיה.
 
כלל ביטוח  חתמה על מסמך הבנות שיהווה בסיס להמשך המו"מ, עד לחתימה על הסכם מחייב. על פי הסיכום, קבוצת Max, תימכר לכלל החזקות תמורת שווי פעילות של כ-2.47 מיליארד. אין וודאות בהשלמת העסקה, והיא כפופה לחתימה על הסכם מחייב ולקבלת האישורים הרגולטוריים הנדרשים. עם השלמת העסקה תהווה Max זרוע של כלל החזקות לטובת קידום התחרות בתחום האשראי, לעסקים קטנים ובינוניים ובתחום האשראי הצרכני.
 
יורם נוה, מנכ"ל קבוצת כלל ביטוח ופיננסים: "קבוצת כלל חתמה  על מסמך הבנות, שהוא חלק ממהלך אסטרטגי, שמטרתו להרחיב את פעילות הקבוצה, מעבר לפעילות הביטוח והפיננסים המרוכזת בחברת הבת, זאת לאחר שבחנה מספר חלופות ובחרה להתקדם עם קבוצת Max, חברה איכותית המנוהלת במקצועיות רבה, אשר בנתה בשנים האחרונות פלטפורמה פיננסית מגוונת וצומחת. אנו מצטרפים  למהלכים אחרים שנעשו כבר בקרב הגופים המוסדיים, ההופכים גורם משמעותי להנעת התחרות בתחום האשראי החוץ בנקאי.
 
כלל פרסמה לאחרונה את תוצאותיה הכספיות לשנת 2021, הטובות ביותר מאז היווסדה, ואני שמח כי בסמוך לפרסום התוצאות, ואחרי גיוס הון המוצלח שביצענו בתחילת השנה,  כוונתנו לחזק את חברת ההחזקות בזרוע חדשה ומשלימה, שתתמקד באשראי חוץ בנקאי ותהווה את הקפיצה האסטרטגית הבאה של הקבוצה".
חיים סאמט, יו"ר כלל החזקות וכלל ביטוח: "מסמך ההבנות המתייחס לרכישת Max, עולה בקנה אחד עם שאיפת החברה ליצור מוקד רווחיות חדש ובעל ערך, בחברת ההחזקות, לצד הפעילות הנרחבת בתחומי הביטוח. אם וכאשר תצא העיסקה אל הפועל, יהיה בכך חיזוק משמעותי ורב חשיבות לפעילות הקבוצה ונדבך נוסף שישיא ערך למחזיקי העניין של החברה לאורך זמן".