שיאומי הציגה את מכשיר הדגל שלה

יום ד', 29 בדצמבר 2021
 
אחרי שלל  הדלפות ורמזים, שיאומי חשפה  את מכשיר הדגל החדש שלה ה-12. החברה הציגה שלושה דגמים שלו, ה-12 הרגיל, הפרו וה-X. הדגם הבסיסי כמו גם ה-X מספק טביעת יד קטנה יחסית למכשירים הרגילים של שיאומי עם מסך בן 6.28 אינץ', לפרו מסך בן 6.73 אינץ'. שני המכשירים הבכירים מצוידים בשבב האחרון של קוואלקום, הסנאפדרגון 8 gen 1 בעוד ל-X מעבד סנאפדרגון 870 החלש יותר. 
 
המסכים מבוססי AMOLED מתוצרת סמסונג מצוידים בטכנולוגיית LTPO עם תמיכה בקצב רענון של עד 120 הרץ שמספק תצוגה חלקה. מבחינת רזולוציה היא מציעה הפרדה fhd בדגמי הבסיס ו-2k בדגם הפרו. השדרוג העיקרי הוא ברמת הבהירות שמגיעה כעת לכ-1,500 ניט מקסימליים, מה שמבטיח נראות טובה בשמש. לכל המכשירים זכוכית גורילה ויקטוס חזקה שהפכה לתקן החדש בתעשייה. וכן קורא טביעות האצבע מוכמן מתחת למסך.
 
שיאומי ציידה את המצלמות שלה בחיישני סוני מדגם שניתן למצוא גם ברוב מכשירי הדגל של 2021, ה-imx 766 ברזולוציה של 50 מגה-פיקסל. ישנו חיישן זווית רחבה בן 13 מגה-פיקסל ועוד אחד לתצלומי מאקרו וזום בן 5 מגה-פיקסל. הפרו לעומת זאת הוא בעל מערך צילום מתקדם יותר עם שלושה חיישני 50 מגה-פיקסל סוני imx 707 מתקדמים. ישנו גם מנגנון ייצוב אופטי וטכנולוגיית מיקוד חדשה בשם CyberFocus שהיא פיתוח עצמי של שיאומי ומאפשרת האצה של המיקוד, שמירה על מיקוד של פנים ורקע גם בתנועה מהירה וישנו גם מנגנון צילום לילה משופר. 
 
לפרו יש את מנגנון הטעינה המהירה שהוצג ב-11T פרו  של עד 120 וואט - מה שמבטיח שהסוללה שלו בת ה-4,600 מיליאמפר שעה תתמלא בזמן שיא של פחות מ-20 דקות. אבל החידוש העיקרי כאן הוא טעינה אלחוטית מהירה של עד 50 וואט, מה שמאפשר טעינה מהירה של הסוללה תוך פחות מ-45 דקות.