עתיד העבודה - במבט מחדש

יום ב', 13 ביוני 2022

 

הקורונה שכבר נדמה היה שעזבה אותנו לתמיד, מרימה שוב ראש, אבל, זה לא מפריע לחברות רבות להמשיך ולבחור במדיניות היברידית שבה העובדים עובדים גם מרחוק וגם באופן אישי-פיזי במקום העבודה. בהתאמה לשינויים הרבים שעברו על השוק בשנתיים האחרונות, יצאה חברת תקשורת הווידאו זום לבדוק עם העובדים איך הם מרגישים לגבי סביבת העבודה שלהם – הקיימת והעתידית. החברה שיתפה פעולה עם Momentive(לשעבר SurveyMonkey) בשנת 2021 כדי לגלות איך עובדים מרגישים לגבי עבודה היברידית - ועשתה זאת שוב השנה כדי לראות כיצד הדעות הללו התפתחו. הנה כמה מהתובנות המרכזיות מהדו"ח לשנת 2022.

איפה הם רוצים להיות?

נראה כי היעדרות גורמת ליותר עובדים להתעניין בחזרה למשרד. 38% מהנשאלים אמרו שעבודה במשרה מלאה מהמשרד או ממקום העבודה תהיה הבחירה האידיאלית שלהם. כמעט 3 מתוך 10 (28%) עובדים מרחוק אמרו שהם מעדיפים להישאר מרוחקים, כמעט פי שניים בהשוואה ל-2021 (15%).

עם זאת, כששואלים אותם לגבי סביבת העבודה האידיאלית שלהם - מרוחקת, אישית או היברידית - עובדים נוטים לבחור את סביבת העבודה שעמיתיהם בוחרים. 64% מהעובדים שעמיתיהם עובדים מהבית במשרה מלאה אומרים שהם גם רוצים לעבוד מהבית, ו-48% מהעובדים שעמיתיהם עובדים מהמשרד במשרה מלאה אומרים שהם רוצים לעבוד גם מהמשרד.

עובדים רוצים לבחור היכן הם עובדים, והם עשויים לעזוב אם לא יוכלו לעשות זאת

ללא קשר להגדרות וסגנונות העבודה המועדפים, הדו"ח מוכיח שיכולת הבחירה של העובד היא החשובה ביותר. 69% מהנשאלים רוצים להחליט היכן וכיצד הם עובדים. הבחירה קריטית אף יותר עבור אלה שכבר עובדים מרחוק - 85% אמרו שחיוני שהמעסיק שלהם יאפשר להם לבחור היכן הם עובדים.

עד כמה חשובה הבחירה הזו? כמעט מחצית (45%) מהמשיבים אמרו שהם כנראה יחפשו עבודה חדשה אם לא יורשו לעבוד במיקום המועדף עליהם. האחוז עולה ל-55% עבור אלה שכבר עובדים מהבית. זה לא מפתיע שלעובדים מרוחקים והיברידיים, הבחירה הישארות בסביבת העבודה המועדפת עליהם היא חשובה כל כך, שכן הרוב המכריע (92%) של העובדים המרוחקים מרגישים שהם יכולים להצליח בסביבת העבודה הנוכחית שלהם.

בניית צוות טובה יותר באופן אישי, אך ניתן לבנות מערכות יחסים מהבית

לאורך 2021, עובדים רבים המשיכו לעבוד מהבית במשרה מלאה והצליחו לפגוש עמיתים חדשים רק באופן וירטואלי. למרבה המזל, נראה שעבודה מרחוק אינה מעכבת את חיבורי סביבת העבודה הקריטיים הללו.

בשנת 2022, 63% מהמשיבים דיווחו שבניית מערכות יחסים חדשות עם עמיתים הייתה קלה או קלה מאוד במהלך 12 החודשים האחרונים. למרות שפלטפורמות כמו זום מקלות למעשה על קשר, נראה שיש רצון משמעותי להשתתף בחיבור צוות באופן אישי - 62% מהמשיבים יעדיפו להשתתף בפעילויות של גיבוש צוות באופן אישי.

משאבים הם המפתח להכנת העובדים לסביבות היברידיות או מרוחקות

לגבי מוכנות כוח העבודה לעבודה היברידית ומרוחקת, 42% מהנשאלים אמרו שהם קיבלו הדרכה או חומרי חינוך כיצד לעבוד בסביבות היברידיות או מרוחקות. אם העבודה תמשיך להישאר מפוזרת בדרך זו או אחרת, משאבים כאלה יהפכו מכריעים להצלחת העובדים והחברה.

וגם

5 טיפים לפגישות לטובת חיבור בין העובדים בכוח העבודה המבוזר

לטובת יצירת סביבה אופטימלית עבור כוח עבודה היברידי מציעה זום את הטיפים הבאים:

 

  1. השתמשו בכמה שפחות מסכים: אם אנשים נמצאים יחד בחדר, בקשו מהם להשתמש באותה מצלמה כדי שלא יהיו יותר מדי מקורות קלט ותוכלו להתמקד בתקשורת לא מילולית בין האנשים בחדר. ניתן גם לנצל את התכונותשנועדו ליצור הזנות וידאו בודדות של משתתפים בחדר, מה שמעניק למשתתפים מרוחקים תצוגה ברורה יותר של עמיתיהם בחדר.
  2. צרו כללים: קביעת כללים עוזרת להפחית את ההשפעה השלילית של אותם "בולדוזרים", שבדרך כלל נוהגים להשתלט על השיחות ויתרמו להכלה גם של הדוברים היותר שקטים. הפחתת עמימות יכולה להעצים אנשים לדבר ולשאול שאלות. הימנעו מהסתמכות על כללים "מרומזים" וקבעו חוקים מפורשים שברורים לכל המשתתפים. אתם יכולים גם להפחית "בולדוזרים" חזותית באמצעות תצוגתגלריה- המציגה את כל משתתפי הפגישה באופן שווה על המסך.
  3. השתמשו בצ'אט בצורה אסטרטגית: בעוד שהצ'אט יכול לשרת פונקציות חשובות, כמו ארגון סדר יום או סדר דיבור, הוא יכול גם ליצור מציאות מרובות רעש עבור אנשים. חלקם עשויים לשים לב רק לצ'אט ולא לדובר או להיפך, אז הקפידו לפרוס את הצ'אט באופן שתווצר חוויה עקבית לכולם.
  4. צרו הזדמנויות אישיות למצטרפים חדשים:בעוד שמנהלים לא צריכים לקבוע מתי ואיך אנשים יתערבו באופן אישי, הם צריכים לזהות ולטפח הזדמנויות טבעיות למצטרפים חדשים ליצור אינטראקציה פיזית עם הצוותים שלהם.
  5. תעדוף זמן ליצירת קשרים: ללא קשר למצב אישי או מרוחק, כל עובד זקוק להזדמנויות לנטוורקינג. בעוד שאינטרקציה אישית מצוינת ליצירת רשתות, אתם יכולים גם להשתמש בטכנולוגיית שיתוף פעולה כדי ליצור אירועים אסטרטגיים או מפגשיםוירטואלייםעבור אלה שמחפשים לצאת מהבועה שלהם.