הוואן פלוס 10 פרו עם סוללה משופרת ומצלמה מאכזבת

יום ש', 7 במאי 2022
 
 
הוואן פלוס 10 פרו שהוחל עתה בשיווקו במערבב הוא מכשיר נאה.  המסך בעל השוליים המשתפלים לצדדים, תצורת אדג' כמו במכשירי סמסונג הישנים, מכסה כמעט את כל הפאנל הקדמי והשוליים שלו דקים מאוד. ואולם הגב הוא זה שמושך את העין.
 
החיפוי שלו הוא מזכוכית גורילה גלאס 5 שעברה שיוף שמעניק לה מרקם מחוספס ועדין. זה מצוין נגד טביעות אצבע, וזה גם מעולה כדי למנוע מהמכשיר להחליק מהיד. 
הצילום עוצב מחדש במקום התצורה הקודמת שהתבססה על מרובע קטן, כאן מדובר על גיבנת שתופסת כמעט שני שליש מרוחב המכשיר בחלקו העליון. בנוסף המצלמה לא מאוד בולטת מחוץ לגוף כך שזה לא מפריע לשימוש השוטף. המכשיר לא מאוד קל - כ-200 גרם -  הוא לא דקיק (8.6 מ''מ) אבל  חומרי הבנייה והעיצוב נותנים תחושה שהוא יותר קומפקטי ממה שהוא באמת. 
 
חומרה: חזקה והסוללה מצוינת
וואן פלוס תמיד ציידו את מכשירי הדגל שלהם במעבד קוואלקום החזק ביותר בנמצא וזה לא שונה גם כאן. ה-10 פרו מקבל את הסנאפדרגון 8 Gen 1 משודך לזיכרון פעולה של 12 גיגה-בייט עם אפשרות להרחבה וירטואלית שלו בעוד 7 גיגה-בייט נוספים אם יש צורך . תמצאו כאן מרחב אחסון נדיב של 256 גיגה בייט, כמקובל אצל וואן פלוס אין כאן חריץ הרחבת זיכרון. החומרה עובדת מצוין, - ממשחקים עתירי גרפיקה ועד סרטים באיכות גבוהה. כבונוס המכשיר נשאר יחסית קריר גם כשמריצים עליו משימות כבדות.
 
המסך בן ה-6.7 אינץ' הוא אותו אחד שתמצאו בוואן פלוס 9 או 9 פרו - מדובר בפאנל AMOLED בטכנולוגיית LTPO2 שמאפשרת תמיכה בקצב רענון גבוה דינמי. קצב הרענון המקסימלי הוא 120 הרץ,  והרזולוציה היא 2K מקסימום, אם כי אפשר בשקט להשתמש ברזולוציית FHD בלי לסבול מכך. 
 
אחד הדברים שהשתפרו דרמטית ב-10 פרו הם חיי הסוללה. ראשית היא צמחה ל-5,000 מיליאמפר שעה, שזה נתון מעולה. אבל בנוסף וואן פלוס כיילו את מנגנון צריכת החשמל. ה-10 פרו מחזיק בלי בעיה יום שלם בשימוש שוטף ואפילו יותר אם אתם עושים בו שימוש צנוע יותר. 
 
התוכנה אולי נעימה לשימוש אבל כשמנסים לשלב תכונות משני ממשקים שונים שלא נועדו לדור ביחד תחת קורת גג אחת תמיד יש באגים וזה בדיוק מה שקורה כאן. אפליקציות שלפעמים לא עובדות, האטות או קפיאה של הממשק הן רק כמה דוגמאות. זה לא קורה הרבה, חשוב להדגיש שזה גם לא תוקע את המכשיר לחלוטין - אבל זה מעצבן שזה קורה במכשיר שממוצב כפרימיום. זה לא קורה באייפון, במכשירי הגלקסי S או בכל מכשירי הדגל האחרים כולל אלה של Oppo עצמה. יש כאן אמנם כמה דברים חמודים כגון האפשרות להפוך תצלום לאיור ולהשתמש בו כתמונת רקע, 
 
המצלמה: מכזיבה
 
מצלמת הוואן פלוס 10 פרו אינה גולת הכותרת. אמנם בשנים האחרונות וואן פלוס השקיעה הרבה מאוד מאמצים לשיפור איכות הצילום של מכשיריה - שמעולם לא נודעו בזכות יכולות צילום יוצאות מן הכלל - אבל במקרה של מצלמת ה-10 פרו נראה שהיא הלכה אחורה במקום להתקדם. החיישן הראשי בן 48 מגה-פיקסל הוא פיתוח של וואן פלוס (או יותר נכון אופו) עם סוני. הוא מצייד את רוב מכשירי הפרימיום של מותגי קבוצת BBK ובסך הכל הכללי עושה עבודה טובה, הוא מנפק תמונות מצוינות באור יום ואפילו בתנאי תאורה קשים. מצב הלילה שלו יעיל ואין בעיה להוציא תמונות טובות ושימושיות ביום יום. אבל, לפעמים הטווח הדינמי (זאת אומרת ההבדל בין החלק הכהה ביותר של התמונה לחלק הבהיר ביותר) לא עובד.
 
כנציג פרימיום. המכשיר עולה בין 3,400 ל-3,700 שקל בהתאם למקור המכשיר. בארץ ישנם כיום שני יבואנים "רשמיים" - סלנאו  ו-S&T שמספקים אותו לחברות הסלולר. 
 
במחיר הזה הוא מתמודד עם מיטב התוצרת של סמסונג (ה-S22 פלוס המצוין) ועם אפל והאייפון 13 הרגיל או אפילו הפרו. במקביל, יש גם את הוואן פלוס 9 פרו משנה שעברה שלו כאמור מצלמה טובה יותר גם אם הסוללה פחות מוצלחת.