אינטל רוכשת את הסטארט-אפ סקרינובייט ב-150 מיליון דולר

יום ג', 7 בדצמבר 2021
 
אינטל העולמית קונה את את סקרינובייט (Screenovate) - סטארט-אפ ישראלי הפועל בתחום חוויית המשתמש. סכום העסקה לא פורסם, אך מוערך ב-150 מיליון דולר. הטכנולוגיה של סקרינובייט מאפשרת אינטראקציה חלקה ויעילה בין מספר רב של מכשירים ומסכים, תוך שמירה על איכות, וביצועים
טובים.
 
מדובר בטכנולוגיה חשובה מאוד לפעילותה של אינטל, שתוכל לחזק את פלטפורמת EVO שלה ולספק ללקוחותיה הרבים חוויית משתמש טובה יותר ב-PC. סקרי הלקוחות של אינטל מעידים כי משתמשים זקוקים למעברים חלקים יותר בין כל המכשירים שלהם, ובמיוחד בין ה-PC לטלפון - ואת זה בדיוק מבקשת לפתור הטכנולוגיה של סקרינובייט.
 
עד היום גייסה סקרינובייט כ-8 מיליון דולר, בין השאר מאינטל קפיטל, דרכה נוצר החיבור בין החברות. החברה הוקמה ב-2010 על ידי ד"ר שוקי גלזר, המשמש כמנכ"ל, ומייסדים נוספים הכוללים את ארנון קטלן, גלעד בן יוסף ומתן שפירא. היא מעסיקה 40 עובדים ברעננה - וכעת כולם, כולל הבכירים, יצטרפו לאינטל. גלזר מכר בעבר את חברת ג'יטקו למיקרוסופט ב-110 מיליון דולר. קטלן, שהיה בכיר בג'יטקו, הצטרף לסקרינובייט כמייסד לאחר האקזיט. 
הודות לחיבור עם אינטל, בה תיקלט החברה בקבוצת מחשוב הקליינט, הטכנולוגיה שלה תוכל לחבר בין כל מערכות ההפעלה הקיימות - ובכך להעניק ללקוחות אינטל אפשרות גלישה משודרגת. אינטל מתכננת להמשיך בפיתוח ובשיווק מוצריה הקיימים של סקרינובייט, ולפעול יחד עם צוות החברה לשיפור חוויית המשתמש במחשב האישי. 
 
צוות סקרינובייט - שמחה בעיתה