זום: הגלריה החכמה היא ׳גיים צ׳יינג׳ר׳

יום ג', 4 בינואר 2022

 

 

פיתרון חומרה ותוכנה חדש מגובה בבינה מלאכותית הופך את מפגשי הווידאו לשוויונים יותר, כשכל משתתף, גם אם הוא יושב בקבוצה בחדר אחד עם עוד משתתפים, מקבל את חלון הווידאו ה?אישי? שלו

כשרבים מאיתנו עברו לעבוד מהבית (ורבים עוד יעברו), התרגלנו לקבל תצוגה ברורה של הפנים של כולם בתצוגת גלריית זום. כולם הופיעו להם מסודרים ושווים האחד לשנייה, כל אחד במשבצת שלו. אבל, מה קורה בסביבת העבודה ההיברידית, כאשר חלק מהעובדים מארחים פגישות בחדרי ישיבות במשרד בעוד שאחרים משוחחים מהבית?

פגישות וידאו המתקיימות בחללי ישיבות מסורתיים עלולות להקשות על משתתפים מרוחקים לראות את כולם בחדר, ולמנוע מהם מרכיבי תקשורת מרכזיים, כמו הבעות פנים ושפת גוף. כדי להבטיח שעובדים מרוחקים יוכלו לשתף פעולה דיגיטלית בצורה יעילה ככל שהם יכולים באופן אישי, ארגונים חייבים לבצע דמוקרטיזציה של החוויה עבור כל העובדים שלהם - ולא משנה מהיכן הם עובדים.

כדי להתמודד עם הבעיה, חברה זום לשותפי החומרה שלה כדי להשיק תכונה חדשה שנועדה לפתור את הבעיה הזו - גלריה חכמה (Smart Gallery) של חדרי זום (Zoom Rooms) - דרך חדשנית להפוך את הפגישות ההיברידיות לשוויוניות יותר.

גלריה חכמה היא תכונה של חדרי זום המשתמשת בחומרה חדשנית ובבינה מלאכותית כדי ליצור הזנות וידאו בודדות של משתתפים בחדר, מה שמעניק למשתתפים מרוחקים תצוגה ברורה יותר של כל אחד ואחד מעמיתיהם היושבים במשותף באותו חלל. הטכנולוגיה מייעלת את חווית הפגישה באופן אוטומטי על ידי התאמה לאנשים שנכנסים או יוצאים מהחדר, כך שאין צורך שמישהו ינהל את הגדרות החדר, או כל הזמן ישנה את עמדת המצלמה כדי ללכוד את כולם בתמונה.

מודל עבודה היברידי תלוי בתקשורת חלקה ובשיתוף פעולה בין צוותים מרוחקים ובמשרד. עם זאת, עובדים מרוחקים שאינם יכולים לראות בבירור את הפנים וההבעות של עמיתיהם במשרד מפספסים היבטים קריטיים בתקשורת המובילים לשיתוף פעולה אפקטיבי ואף עלולים להרגיש מחוץ לחוויה.

הגלריה החכמה מפרידה את המשתתפים הנמצאים באותו חדר – כל אחד ואחת לאריח הווידאו האישי שלהם. זה מספק לעובדים מרוחקים תצוגה ברורה של המשתתפים בחדר, יצירת סביבה שבה כולם יכולים לתקשר ולשתף פעולה באותו אופן. כאשר לכולם יש ייצוג שווה יותר בפגישה, המשתתפים יכולים להרגיש יותר בנוח לדבר ולהשתתף, לא משנה מאיפה הם מצטרפים.

כדי להתחיל להשתמש בגלריה חכמה, צריך:

1. מכשיר זום לחדר התומך במספר ?זרמי? מצלמה.

2. אחד ממכשירי  Neat Bar, Neat Board, Poly Studio 30

ו-Studio X50

Zoom Rooms .3  גרסה 5.8.0 ומעלה

כדי להפעיל  תכונה זו, יש להיכנס להגדרה בבקר של חדרי זום, לגשת להגדרות בקרת המצלמה ולבחור Multi-Stream.

ניתן גם להגדיר את הגלריה החכמה כתצוגת ברירת המחדל עבור פגישות המתקיימות בחדר הזום ברמת החדר או החשבון.

כדי להגדיר את הגלריה החכמה כתצוגת ברירת המחדל:

1. היכנסו לפורטל האינטרנט של זום

2. בכרטיסייה ניהול חדר, לחצו על חדרי זום, ולאחר מכן נווטו אל ההגדרות. ניתן להגדיר את הגדרות ברירת המחדל ברמת החשבון, המיקום והחדר

3. גללו מטה אל הכותרת Devices, והפעילו את ההגדרה Multi-Stream

סרטון

https://youtu.be/hZeIQcGcnx0