"קרבי זה הכי, אחי":

יום ג', 16 בנובמבר 2021
 
צה"ל הוא חלק מהמציאות היומיומית שלנו - ולכן, מטבע הדברים, יש לו השפעה גם על חיי הדייטינג שלנו. נתונים חדשים מאפליקציית ההיכרויות אוקייקיופיד חושפים אינפורמציה מעניינת על תפקיד הצבא בהעדפות של רווקים ורווקות בישראל: כשנשאלו אם סטטוס ?קרבי? מדליק אותם, 55% מכלל הישראלים אמרו שכן. נשים ישראליות נטו אפילו יותר לחשוב כך, כאשר 61% מהן חושבות שלהיות קרבי הוא חלק מושך בהיסטוריה של בן הזוג הפוטנציאלי לעומת 52% מהגברים הישראלים.
 
כשנשאלו מה יותר מדליק אותם - קרבי או 8200 - 53% עדיין בחרו בקרבי. עם זאת, התמונה קצת שונה כשמסתכלים על גברים לעומת נשים - בעוד ש-62% מהנשים חשבו שקרבי מושך יותר, 51% מהגברים דווקא חשבו ש-8200 מושך יותר.
 
כשנשאלו מה כל כך מושך במדים, 41% מהישראלים אמרו שזה "איך שהם נראים", 31% לא מצאו אותם מושכים מלכתחילה ו-28% ציינו את התחושה של סמכות\מחויבות לשירות. בעוד שגם גברים וגם נשים ישראלים ציינו את האופן שבו מדים נראים כגורם השכיח ביותר לכך שהם מוצאים את המדים מושכים, נשים נוטות קצת יותר לחשוב כך (43% לעומת 40%). האם הם יביאו את המדים לחדר השינה? 56% מהישראלים יסכימו לנסות את זה, 20% אמרו שהם בהחלט ילכו על זה ו-24% אמרו שזה לא בשבילם.
 
מה שכן, לשוטרים אין מזל יחסית. 67% מהישראלים מעדיפים לצאת עם חייל מאשר עם שוטר. נראה שגברים מעדיפים אפילו יותר חיילים ב-69%, כאשר נשים מעדיפות חיילים ב-64% מהמקרים.
 
כשנשאלו אם סיימו את שירותם הצבאי, 77% מהגברים הישראלים באפליקציה אמרו שכן, כאשר 12% כרגע באמצע השירות ו-11% אמרו שלא. לעומת זאת, 78% מהנשים הישראליות כבר סיימו את השירות, כשרק 7% עדיין משרתות ו-14% אמרו שלא סיימו. כשנשאלו אם היו יוצאים עם מישהו שעדיין משרת בצבא מעבר לתקופת שירות החובה, 86% מהישראלים אמרו שיעשו זאת - עם גברים ב-88% ונשים ב-82%. 76% מהישראלים חושבים שגברים ונשים צריכים לשרת את אותה כמות זמן, אם כי גברים נוטים יותר לחשוב כך (78%) לעומת נשים (70%).
 
ישראל מול ארה"ב: ישראלים יותר בעניין של מדים
 
מעניין שבהשוואה למשתמשים בארה"ב, יש סיכוי גבוה יותר שישראלים יחשבו שהמדים הצבאיים לוהטים - בעוד שרק 41% מהמשתמשים בארה"ב מוצאים אותם מושכים, 46% מהמשתמשים הישראלים חושבים כך, כאשר הנשים הישראליות הן בעלות הסיכוי הגבוה ביותר למצוא אותם אטרקטיביים.