לקראת השקת גלקסי Z פליפ 4

יום א', 31 ביולי 2022

 

נכון לידיעות בימים  האחרונים -  לא ברור מתי בדיוק סמסונג תחשוף את המכשירים המתקפלים החדשים שלה, אך דיווחים שונים טוענים שתאריך החשיפה הרשמי של המכשירים יהיה 10 באוגוסט 2022.

מה שידוע עד עכשיון הוא שצפוי עיצוב זהה עם שינויים קלים: התמונות שהודלפו הועלו על ידי יוטיובר בשם TechTalkTV, שפרסם בערוץ היוטיוב שלו סרטון חשיפה ראשון שבו הוא מציג את העיצוב המודלף של המכשיר החדש. ראוי לציין ש-TechTalkTV נחשב לאחד מהמדליפים היותר אמינים בכל מה שקשור לסמסונג, והוא פרסם בעבר במספר הדלפות אודות מכשירי החברה שהתבררו כנכונות.

אם נסתכל טוב על הצילומים,  אפשר להבחין בכמה פרטים מעניינים, הראשון שבהם הוא מנגנון הקיפול של המכשיר. על-פי הדיווח של TechTalkTV, סמסונג כללה בדגם החדש מנגנון קיפול חדש, שיוריד מהמשקל הכולל של המכשיר. כמו כן, נראה שהמסך החיצוני של המכשיר גדל במעט, וכן שהעיצוב החיצוני של המכשיר נשאר אותו הדבר כשהוא מציע גימור בעל שני צבעים.

שינוי מעניין נוסף שעשוי להגיע עם המכשיר החדש הוא הצמצום המשמעותי של שקע הקיפול במסך הפנימי של המכשיר. בתמונות שהודלפו ניתן לראות שהשקע צומצם באופן יחסית משמעותי בהשוואה לשקע הברור שפקד את המסך הפנימי של הדור הקודם של המכשיר. יחד עם זאת אי אפשר לדעת כמה זה באמת נכון בפועל.

לצד כל השינויים שסמסונג כן ביצעה, נראה שהיא לא שינתה את אחת הבעיות הגדולות שיש למכשירי הזי פליפ נכון להיום - הרווח שנוצר בין שני חלקי המסך הפנימי כאשר המכשיר מקופל. בתמונות שהודלפו ניתן לראות בבירור שהרווח עדיין שם. חברות אחרות שהצליחו לעשות את זה עם המכשירים המתקפלים שלהן הן וואווי ואופו.

לצד התמונות נחשפו גם מספר פרטים ראשונים אודות המפרט של המכשיר החדש. על פי ההדלפות המכשיר צפוי להגיע עם סוללה גדולה יותר בנפח של 3,700 מיליאמפר-שעה שתספק יכולות טעינה טובות יותר, זאת לצד ערכת שבבים חדשה שתספק ביצועים עדכניים וחסכוניים יותר - ככל הנראה ערכת הדגל Snapdragon 8 Gen 1 Plus של חברת קוואלקום. מנגד, סמסונג ככל הנראה לא כללה שינוי משמעותי למערך הצילום של המכשיר, שצפוי להציע עדשות בעלות חיישנים הזהים לאלה של הדור הקודם - חיישנים שידועים בתור אחת הנקודות החלשות ביותר של מכשירי ה-Z פליפ.