אושרה עיסקת המכירה של פרטנר

יום ה', 17 במרץ 2022

לאחר שורה של מהמורות - כולל בתי המשפט ורשות התחרות אישרו הממשלה ומשרד התקשורת את עיסקת המכירה של השליטה בחברת התקשורת פרטנר. זריזים כבר מיהרו ורכשו את מנית החברה שעלתה בשיעור תלול.

עתה - העסקה חתומה: השליטה בפרטנר עוברת לקבוצת גבאי"רודב

עסקת פרטנר חתומה. העיסקה בחברה צפויה לעבור לידיהם של אבי גבאי ושלמה רודב, ולצידם ניר ארקין, פניקס, כלל ומנורה.
 
הקבוצה הרוכשת תשלם לקרן האצ'יסון הסינית שמחזיקה במניות כיום 300 מיליון דולר עבור המניות (כ?930 מיליון שקל). 
הפניקס תהיה הגוף הגדול ביותר בקבוצת הרוכשים ותשקיע בעסקה 400 מיליון שקל, 330 מיליון עבור המניות ו?70 מיליון שקל שיועמדו כמימון לרודב וגבאי כחלק מ-93 מיליון שקל שהשניים ישלמו במסגרת העסקה.
 
גבאי יעמיד מהונו האישי כ-20 מיליון שקל לעסקה, ויחזיק למעשה כמעט בכל 10% המניות שירכשו השניים. עם זאת לרודב, שבניגוד ליינות ביתן שם הוביל מהלך דומה וקיבל גם אופציות, יהיה קול משמעותי בקבלת ההחלטות בשותף הכללי של הקבוצה, הגוף שיקבל את אישור הרגולטור לעסקה.
 
מימין אבי גבאי, מורי ארקין ושלמה רודב
 
גבאי צפוי להתמנות ליו"ר החברה ואילו רודב ישמש דירקטור רגיל. הרוכשים צפויים להתחיל לחפש מנכ"ל חדש אחרי שיקבלו היתר שליטה, מהלך שעשוי לקחת מספר שבועות או חודשים.
 
צוין כי רודב הוא זה שהגה למעשה את רעיון העסקה ורתם לכך את הפניקס, בראשות המנכ"ל אייל בן סימון ומנהל ההשקעות חגי שרייבר. הפניקס היתה למעשה זו שגיבשה את הקבוצה, הובילה אותה לכל אורך הדרך ובנתה את המבנה הפיננסי של העסקה, בחשאיות במשך קרוב לחודש כולל הפגישות עו"ד אהוד סול, שמשמש כנאמן למניות השליטה של האצ'יסון. 
מטעם מנורה הוביל את המו"מ ניר מורוז והמנכ"ל ארי קלמן ומטעם כלל יוסי דורי מנהל כנף והמנכ"ל יורם נווה.
קבוצת ארקין שאת המו"מ מטעמה ניהלו המנכ"ל ניר ארקין ומנהל ההשקעות יניב כהן תחזיק 13.4% מקבוצת השליטה. שם מעניין נוסף בעסקה היא קרן הפנסיה עתודות הוותיקה, שתרכוש מניות ב?4 מיליון דולר.
 
בינתיים פרסמה המתחרה הראשית  סלקום את הדו"חות שלה לרבעון השלישי ולתשעת החודשים הראשונים של השנה, ומהם עולה כי את הרבעון החברה סיכמה ברווח נקי של 37 מיליון שקל, בעוד בתקופה המקבילה ב?2020 השורה התחתונה הראתה הפסד של 37 מיליון שקל. בסיכום תשעת החודשים הראשונים של השנה סלקום הציגה רווח זניח של 6 מיליון שקל. רווח זה מגיע אחרי שלוש שנים רצופות (2018 עד 2020) שבהן סלקום רשמה הפסד בתשעת החודשים הראשונים של השנה.