תחרות ראשונה מסוגה המיועדת לנשים העוסקות ביזמות חברתית

יום ד', 24 בנובמבר 2021
 
 
 
ארגון WEA, מאיץ יזמות הנשים, שותפות אסטרטגית המאגדת חמש סוכנויות או"ם ואת חברת מרי קיי בע"מ, תוך תמיכה בשבוע היזמות העולמי וביום היזמיות, הכריזו על שותפות עם התחרות "העצמת יזמיות: אתגר מטרות פיתוח הקיימות של האו"ם" ("התחרות"), תחרות ראשונה מסוגה המיועדת לנשים העוסקות ביזמות חברתית ברחבי העולם.
 
WEA נועדה להגדיל את השפעת פיתוח יזמות נשים לטובת מטרות פיתוח היזמות של האו"ם. זאת, תוך יצירת אקוסיסטם מאפשר עבור יזמיות, אשר מטפח צמיחה, קיימות וחוסן.
 
על שותפי WEA מטעם האו"ם נמנים ארגון העבודה הבינלאומי (ILO), מרכז המסחר העולמי (ITC), UNCG (גלובל קומפקט), תכנית הפיתוח של האו"ם (UNDP) ונשות האו"ם.
 
WE Empower UN SDG Challenge  הינה תחרות עולמית לעסקים, אשר מיועדת ליזמיות המקדמות את מטרות פיתוח הקיימות של האו"ם, ומעניקות השראה לקהילות שלמות לפעול על מנת ליצור את העולם שהן רוצות, עד שנת 2030. אתגר ה- SDG של האו"ם מכבד יזמיות אשר מקדמות את מטרות פיתוח הקיימות באמצעות העסקים שהן מנהלות. ההזדמנות בתחרות מעניקה הכרה לעבודתן החדשנית, מעוררת מודעות לגבי התרומה בעלת הערך שיזמיות עשויות לתרום למען מטרות פיתוח הקיימות ומעניקה לזוכות סדנאות המכשירות אותן לחיזוק ולביסוס יכולות, לצד קשרים עם מומחים עסקיים מרחבי העולם.
 
תכנית זו מעלה על נס וממחישה את התרומות המשמעותיות שעשויות להיות ליזמיות ולמנהיגות עסקיות בהשגת מטרות פיתוח הקיימות ובפתרון האתגרים הגדולים ביותר בעולם.
 
התחרות מובלת בשיתוף על ידי וייטאל ווייס ועל ידי ג'ולי אן ריגלי גלובל מעבדת עתיד באוניברסיטת אריזונה, ונתמכת על ידי שותפים כגון בנק מונטריאול, דיאן פון פירסטנברג, אוסף 5G, GroYourBiz, הגן הבוטני הטרופי בהוואי, מרי קיי בע"מ, בית הספר לעסקים ע"ש סעיד של אוניברסיטת אוקספורד, פרוקטר וגמבל, סיילספורס, קרן האו"ם והבנק העולמי.
 
"אתגר ה-SDG העצמה של WE מציג בעוצמה נשים יזמיות כמודלים אידיאליים לחיקוי המדגימים ביצועים עסקיים, חברתיים וסביבתיים חיוביים", אמרה דבורה גיבינס, מנהלת התפעול הראשית בחברת Mary Kay. "מאיץ היזמות לנשים מתכבד לשתף פעולה עם WE Empower, קונסורציום של יותר מ-70 שותפים המאחדים כוחות להשפעה כפולה עוד יותר".
 
"אנו נרגשים לציין את השותפות שלנו עם WEA, אשר נוסדה בשיתוף על ידי WE, השותפה המובילה, ועל ידי מרי קיי בע"מ," כך אמרה אמנדה אליס, מג'ולי אן ריגלי גלובל מעבדת עתיד מאוניברסיטת אריזונה, ויו"ר משותפת לתחרות. "נשים יזמיות הינן פתרונות בעלות ערך רב עבור  SDGs של האו"ם וסדר היום העולמי של 2030, ו- WEA פותחת חבילה של כלי תמיכה בעלי ערך כדי לעור להגביר את ההשפעה החיובית".
 
ברמה העולמית, נשים כבר מהוות שליש מכלל בעלי העסקים, ובעלות תרומה כלכלית וחברתית מכרעת, חרף המחסומים המערכתיים העומדים בפניהם. רק חמישה אחוז מהמדינות פועלות למען חקיקה לטובת שוויון מגדרי מלא, דבר ההופך את כלי התמיכה הניתנים על ידי WEA חשובים אף יותר. ביוני 2021, WEA הצטרפה אל הפורום לשוויון דורי בפריס, וכן לקואליציית הפעולה למען צדק כלכלי וזכויות, ואף התחייבה להעצים חמש מיליון יזמיות ברחבי העולם עד שנת 2030, וזאת בכדי להאיץ את ההתקדמות לקראת שוויון מגדרי.
 
באספה הכללית של האו"ם (UNGA 76), WEA הכריזה על השקת סדרת יוזמות בעלות השפעה ומוצרי ידע, כולם מעוצבים סביב סוגיית המגדר. עבודת ההשפעה של WEA כוללת כלים והכשרה בתחום חיזוק היכולת הדיגיטלית, יזמות ומחקר מדיניות, לצד סנגור והכשרה בתחום מיקור רגיש מגדר. באוקטובר, WEA הכריזה גם על שותפות המהווה אבן דרך עם רשת נשות העסקים של חבר העמים הבריטי (CBWN), המכוונת לקידום יזמות נשים ב-54 ממדינות של חבר העמים.