קבוצת ידיעות אחרונות הטמיעה את פתרון הגיבוי בענן Metallic

יום ג', 29 במרץ 2022

 

ידיעות טכנולוגיות (YIT),  גוף שירותי המיחשוב של קבוצת ידיעות אחרונות, בחר בפתרון Metallic Office 365 Backup  מבית קומוולט להגנת נתונים בקבוצת ידיעות אחרונות. פתרון Metallic  נועד לגבות את הנתונים של כ- 1,500 משתמשי קבוצת ידיעות אחרונות השמורים ביישומי Office 365 בענן, כגון: Outlook, Office, Teams, Onedrive, Sharepoint  ועוד. את הפרוייקט ביצעה חברת ווי-אנקור בשיתוף YIT, בניהולו של אבי שטרית. היקפו הכספי של הפרוייקט, כולל עלות רישיונות Metallic לתקופה של שלוש שנים, מוערך במאות אלפי שקלים.

קבוצת ידיעות אחרונות נמצאת בימים אלו בתהליך מעבר מסביבת Exchange  מקומית לסביבת Office 365  בענן. עד כה הועברו כ- 1,200 משתמשים לענן ובחודשים הקרובים יועברו כ- 300 נוספים. סה"כ היקף הנתונים שיגובו ב- Metallic   צפוי לעמוד על כ- 2.5 טרה בייט.

לדברי איתן מולר, מנהל התשתיות ב- YIT, " פתרון Metallic Office 365 Backup  יבטיח שכל הנתונים;כולל תיבות דואר, מסמכים ותקשורת בתוך הצוותים מגובים וניתנים לשחזור ללא בעיות. פתרונות הגנת הנתונים של קומוולט משמשים מזה מספר שנים לגיבוי היישומים On Premise בקבוצת ידיעות אחרונות וכאשר ביצענו את המעבר לענן היה זה אך טבעי לבחור בפתרון של גוף שאנו מכירים היטב שיאפשר מעבר חלק. Metallic  הוא פתרון בעל ממשק ניהול נוח ואינטואיטיבי, קל להתקנה ותפעול ונוח לבצע שינויים כגון הוספת או הורדת משתמשים".

לדברי רוני עוזר, מנהל מכירות בווי-אנקור, בגוף יצרן תוכן כמו ידיעות אחרונות סביבת ה- Office 365 היא ליבת הייצור של הארגון. המעבר לפתרון מטאליק קיצץ זמן משמעותי בניהול תשתית לאחסון ושרתי גיבוי, ופינה את צוות ה- ITלהתמקד בפרויקטים בעלי ערך מוסף. עותקי הגיבוי מופרדים מסביבת Office 365  והם מאפשרים שיקום מידי אחרי מתקפות, מחיקה של קבצים או של הדבקתם בנוזקות ושמירה על המשכיות עסקית גם במקרה תקלה, פריצה או אסון".

לדברי נוגה סהר, מנהלת מכירות בקומוולט ישראל, "מטאליק הוא שירות ענן בקטגוריית DPaaS- הגנת דאטה כשירות, המספק שירותי גיבוי ושחזור לכל המידע והנתונים של כל יישומי מיקרוסופט בידיעות אחרונות ומאפשר להם לחסוך זמן רב ודאגה בהקמה ותחזוקת מערך גיבוי".

אבי יושעי, סמנכ"ל הטכנולוגיות של מיקרוסופט ישראל אמר כי: "שילוב הטכנולוגיות של קומוולט ומיקרוסופט ושיפור התהליכים שהן מייצרות מאפשרות לארגונים שמתקדמים לענן ליהנות מחדשנות טכנולוגית ותפעולית שבסופו של תהליך מאפשרת האצה עיסקית ותחרותית. המעבר לענן יאפשר לידיעות אחרונות יכולות שיתוף פעולה מתקדמות יומיומיות סביב הדאטה שהם מטפלים בו, תוך שילוב יכולות בינה מלאכותית והגנת סייבר ברמה הגבוהה ביותר."

אודות Commvault

Commvault  היא חברה מובילה בתחום גיבוי נתונים והתאוששות במקרה של פגיעה בנתונים. פתרון ניהול הנתונים המשולב של Commvault  מגדיר מחדש את עולם הגיבוי עבור ארגונים מתקדמים בזכות פתרונות המגינים, מנהלים ומנצלים את הנכס החשוב ביותר – נתונים. התוכנה של Commvault, השירותים והפתרונות זמינים דרך החברה ושותפיה העסקיים ברחבי העולם. Commvault  מעסיקה למעלה מ- 2,700 עובדים ברחבי העולם. החברה נסחרת בנאסד"ק (CVLT). מטה החברה בניו ג'רזי, ארה"ב. למידע נוסף:  www.commvault.com