נטפליקס הפעילה קטגוריה של "סיפורים פלסטינאים"

יום ש', 16 באוקטובר 2021

נטפליקס מחזרת אחרי העולם הערבי/פלשתינאי.

במהלך שמעורר ביקורת החליטה נטפליקס ענקית הסטרימינג הבין לאומית החוגגת בהרבה בתים גם בישראל להשיק קטגוריה חדשה בספריית התוכן שלה שנושאת את השם 'סיפורים פלסטיניים", שכמו שאפשר לתאר רובם המוחלט מתאר את המציאות מעיני הצד הפלסטיני כ'נכבש' לכאורה ומציגה בכך את ישראל באור לא חיובי.
 
הקטגוריה החדשה תכלול 32 סרטים כאשר רובם עוסקים בקונפליקט מול ישראל, בהתנהלות צה"ל, אך מבלי להזכיר את הטרור של הצד הפלסטיני כלל. בין הסרטים ניתן למצוא כותרים של יוצרים הנחשבים מובילים ביצירה ברשות הפלסטינית.
 
ההשקה הרשמית היתה  ב-14 באוקטובר, כאשר נטפליקס מבטיחה להוסיף סרטים נוספים בהמשך.
אחד היוצרים בירך: "אני שמח שסוף סוף יש לסרטים פלסטיניים חלופה נגישה לקהלים רחבים דרך נטפליקס. כולנו בתעשיית הקולנוע הפלסטינית השתוקקו לשתף את הנרטיב שלנו עם העולם באמצעות הפקות היצירה האותנטיות שלנו כחלופה לדיווח חדשותי. אני מודה לצוות נטפליקס וב- Front Row  על המאמץ לגרום לזה לקרות".
 
נוהא אל טייב, מנהל, רכישת תוכן, MENAT בנטפליקס: "הגיוון של התכנים שלנו יושב קרוב לליבי כשנטפליקס פועלת להפוך לביתו של הקולנוע הערבי, מקום בו כל אחד בעולם יכול לגשת לסיפורים ערבים נהדרים. אנו מאמינים שסיפורים גדולים נוסעים אל מעבר למקום מוצאם, מסופרים בשפות שונות ונהנים מאנשים מכל תחומי החיים, ובאוסף הסיפורים הפלסטינים אנו מקווים להעצים את הסיפורים היפים הללו לקהל גלובלי. אף על פי שסיפורים אלה הם ערבים מובהקים ואותנטיים, הנושאים הם אנושיים באופן מובהק, וידהדו בקהל ברחבי העולם. זה היופי האמיתי בסיפור".