אקווה סקיוריטי קיימה כנס ראשון מסוגו בנושא טכנולוגית הסייבר החדשה

יום ד', 30 במרץ 2022
 
אקווה סקיוריטי, המפתחת פתרונות אבטחת מידע לסביבות הענן, קיימה באחרונה  במתחם "טוקהאוס" בנמל תל אביב כנס ראשון מסוגו בישראל בנושא טכנולוגיית אבטחת המידע eBPF החדשה מבוססת לינוקס, הצוברת תאוצה ברחבי העולם. בשל הביקוש הגובר, אחד האתגרים הגדולים בתחום כיום נובע ממחסור גדול בתוכניתני eBPF. בעולם קיים מספר מועט בלבד של תוכניתני eBPF ומטרת הכנס היתה לסייע להפיץ את טכנולוגיית ה- eBPF תוך יצירת גרעין ידע בישראל. אקווה היא אחת החלוצות בעולם בתחום טכנולוגיית – eBPF. 
 
eBPF היא טכנולוגיה מהפכנית עם שורשים בתחום הלינוקס, היכולה להריץ תכניות מבודדות בליבת מערכת ההפעלה (Kernel). היא משמשת על מנת להרחיב בצורה בטוחה ויעילה את יכולות ליבת מערכת ההפעלה מבלי לשנות את קוד המקור של הליבה או להוסיף מודולים נוספים.
 
60 המשתתפים בכנס הגיעו בעיקר מהתעשיות הבטחוניות ומחברות סטארטאפ המעוניינות להיכנס לתחום אבטחת המידע מבוסס ה- eBPF, אשר עברו הכשרה שכללה מספר הרצאות מפיהם של מומחים בעלי שם עולמי בתחום וביניהם יונתן גולדשמידט, מפתח בכיר בגרנולייט, ורפאל דויד טינוקו, מפתח קוד פתוח באקווה סקיוריטי שהגיע לכנס מברזיל. בסיום יום ההכשרה ניתנה תעודת הסמכה למשתתפים.
אמיר ג'רבי, סמנכ"ל הטכנולוגיות ומייסד שותף באקווה סקיוריטי מספר: "אקווה היא אחת החלוצות בעולם בתחום ה-  eBPF . אחת ממטרותיה של אקווה היא בניית תשתית של מומחים וחברות בישראל המתמחות ב-eBPF, מה שיאפשר לגבש קהילה גדולה של משתמשים בהמשך ומיצוב של ישראל כמעצמת eBPF. הפידבקים שקיבלנו מעולים ואנו מרגישים שיש רעב לקורסים טכנולוגיים עמוקים, ולכן בימים אלו אנו שוקלים לפתוח מחזור נוסף ואף לפתוח קורס נוסף למתקדמים"
 
איתי שקורי, מנהל תחום הקוד הפתוח באקווה סקיוריטי מספר: "לינוקס היא מערכת ההפעלה השלטת בענן ובכך משמשת כמצע מושלם לפיתוח פתרונות תשתיתיים, כגון פתרונות אבטחת מידע בהם אנו מעוניינים. למרות היותה כה נפוצה ושימושית, קיים חסם כניסה משמעותי עבור מפתחים המעוניינים להתמחות בפיתוח בלינוקס לרבות בטכנולוגיית eBPF.
 
באקווה קיים ידע רב בנושא ומומחיות מעשית אותם שיתפנו באירוע עם המשתתפים. הניסיון ששותף בכנס מאפשר למשתתפים להתחיל לפתח ב-eBPF ביום שאחרי, וחסך להם ימים ארוכים של למידה עצמית מאתגרת."
 
אודות אקווה סקיוריטי
אקווה סקיוריטי (Aqua Security)  היא החברה המובילה בתחום אבטחת סביבות Cloud Native. אקווה מספקת לארגונים את החופש ליצור חדשנות ולנהל את הארגון שלהם עם מינימום תקלות. פלטפורמת אבטחת ה-Cloud Native של אקווה מספקת מניעה, זיהוי ותגובה אוטומטית לכל אורך מחזור חיי היישומים במטרה לאבטח תשתיות ענן ויישומים הפועלים בענן.  אקווה, אשר הוקמה בשנת 2015, מעסיקה כ-500 עובדים, מתוכם כמחצית במטה החברה ומרכז הפיתוח בישראל. 
למידע נוסף בקרו ב- www.aquasec.com