פורטינט מתחייבת להפוך לנייטרלית בפליטת פחמן עד שנת 2030

יום א', 19 בדצמבר 2021

 

פורטינט(נאסד"ק: FTNT), הפעילה  בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, הכריזה על מחויבותה בתחום הקיימות הסביבתית להפוך לנייטרלית מבחינת פליטת פחמן עד שנת 2030. בנוסף לכך, החברה הכריזה על השלמת בניית קמפוס מטה החברה החדש בסאניווייל, קליפורניה שיכלול אפס פליטות נטו (net-zero) של פחמן דו-חמצני כחלק ממחויבות האחריות החברתית של החברה.  

בהתאם למתודולוגיית ה-Science-Based Target Initiative(SBTi) ולמאמצים הגלובליים להפחית את פליטת הפחמן הדו-חמצני, פורטינט תהפוך לנייטרלית מבחינת פליטת פחמן באמצעות שימוש באנרגיה מתחדשת, מתודולוגיות של יעילות אנרגטית ותוכניות קיזוז השימוש בפחמן בכל הפעולות הגלובליות שבבעלותה, ובכלל זה משרדים, מחסנים ומרכזי נתונים. נכון להיום, פורטינט מדדה את מערך פליטות גזי החממה של פליטות מצריכת אנרגיה ישירה (Scope 1) ופליטות מצריכת אנרגיה עקיפה (Scope 2)ובכוונתה למדוד את מערך פליטות גזי החממה מגורמים נוספים (Scope 3) בשנת 2022. המידע יפורסם בדוח הקיימות הראשון של החברה עד אמצע שנת 2022.

מאמצי האחריות התאגידית (CSR) של פורטינט כוללים את הגשמת חזון החברה – עולם דיגיטלי שניתן לבטוח בו – באמצעות חדשנות בתחום של טכנולוגיות אבטחה ברות-קיימא, גיוון בהעסקת מומחי אבטחת סייבר וקידום עסקים בעלי אחריות לאורך שרשרת הערך של החברה. באמצעות גישת האחריות התאגידית של החברה, פורטינט ממשיכה את מחויבותה לכבד את הסביבה ולציית להנחיות ולתקנות מתפתחות הקשורות לקיימות סביבתית, המפוקחות על ידי ועידת האחריות החברתית של החברה. הועידה מורכבת מחברי דירקטוריון ונוצרה במטרה לפקח על יעדי החברה, האסטרטגיה והסיכונים הקשורים לקיימות ולאחריות תאגידית, הכוללים ענייני סביבה, חברה וממשל.

כחלק מהפעולות בהן נוקטת פורטינט בתחום הקיימות הסביבתית, החברה השלימה את בניית בניין המטה הראשי של החברה, אשר נמצא בתהליך קבלת הסמכת LEED-Goldלדירוג בנייה ירוקה.

הקמפוס בסאניווייל, קליפורניה הינו בעל תואר כבוד בקטגוריית "משרד/בניין מחקר ופיתוח" של פרסי ה-Structuresשל ה-Silicon Valley Business Journalלשנת 2021 ונעשה בו שימוש באנרגיה הנמוך ב-30% מאשר בבניין סטנדרטי. המאפיינים המרכזיים בבניין אשר מסייעים להפחית את ההשפעה הסביבתית כוללים פאנלים סולאריים ומערכת קירור הפועלת באמצעות קרינה, אשר חוסכים באנרגיה ויחסכו 76,600 ליטר מים בשנה. פעולות אלו, אשר בוצעו מתוך מחשבה על הסביבה – יחד עם רכישת אנרגיה מתחדשת במתקנים שבבעלות החברה בצפון אמריקה ובאירופה – מיישרים קו עם המעורבות ארוכת הטווח של הנהגת פורטינט בנושא הקיימות.

שינוי האקלים ממשיך להוות איום משמעותי, כאשר עסקים וארגונים ציבוריים ברחבי העולם מוכרחים לתרום את חלקם כדי להתמודד עם הנושא. בהמשך למאמצי החברה עצמה, פורטינט מתמקדת בהפחתת טביעת הרגל הסביבתית של לקוחותיה על ידי פיתוח התקנים חדשניים, יעילים ומשולבים ופתרונות אבטחה מבוססי-ענן.

קן זי, מייסד, יו"ר ומנכ"ל פורטינט, אמר כי, "פורטינט הובילה את כל התפתחותיות החדשנות בתחום אבטחת הסייבר במשך שני העשורים האחרונים. חדשנות אשר מניעה קיימות סביבתית היא הלב של כל מאמצנו להפוך את העולם למקום בטוח ובר-קיימא לגור ולעבוד בו. אנו מאמינים כי באחריותנו להמשיך ולהפחית את טביעת הרגל הסביבתית של המוצרים שלנו ולהמשיך לאמץ גישות אחראיות בפעולות היום-יומיות שלנו. ההכרזות הנוכחיות שלנו מוכיחות פעם נוספת את מחויבותנו לנושא".

 אתר http://www.fortinet.com, בקרו בבלוג של פורטינטאו במעבדות FortiGuard.