פורטינט משיקה שירות הדרכת אבטחה חדש

יום ב', 2 במאי 2022

 

פורטינט®פעילה  עולמית בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, השיקה את שירות המודעות וההדרכה לאבטחת סייבר(Security Awareness and Training) המיועד עבור חברות המעוניינות לחזק את רמת האבטחה שלהם באמצעות קידום המיומנויות והידע של עובדיהם בתחום אבטחת הסייבר. סקר של פורטינטמצא כי 73% מהארגונים חוו לפחות חדירה או פרצה אחת אשר ניתן לייחס אותה גם לפער במיומנויות אבטחת סייבר. השירות החדש של פורטינט מסייע לכל חברה המחפשת להפחית איומים באמצעות הדרכות למודעות של העובדים בנוגע לאבטחת סייבר על ידי אספקת:   

תוכנית לימודים של מכון ההדרכה עטור הפרסים של פורטינט: השירות תוכנן על ידי מכון ההדרכה של פורטינט(Fortinet Training Institute), המספק הסמכה והדרכה בתחום אבטחת הסייבר באמצעות תוכניות שונות. מכון ההדרכה של פורטינט קיבל פרסי תעשייה רבים עבור מגוון התוכן והתוכניות שלו. השירות החדש מתבסס על תוכנית לימודים עטורת פרסים ונועד כדי לסייע לארגונים לחנך משתמשים באופן גלובלי בנוגע לחשיבות הערנות נגד איומי הסייבר המתוחכמים הגוברים וכיצד לזהות ולהימנע מליפול קורבן למתקפות סייבר.

פעילות בכפוף להנחיות NIST 800-50ו-NIST 800-16: השירות פועל בהתאם להנחיות המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה (NIST) – NIST 800-50ו-NIST 800-16– ומספק הדרכה ומודעות רבות עניין ורלוונטיות בנושאים כמו אבטחת מידע, פרטיות נתונים, אבטחה פיזית, הגנה על סיסמאות ואבטחת אינטרנט.

הדרכה מבוססת-מודיעין: השירות ממנף את מודיעין האיומים של FortiGuard Labs, גוף המחקר של פורטינט, ומספק הדרכה אשר מוזנת על ידי התפתחויות אשר נצפו בכל נוף האיומים העולמי על ידי חוקרי החברה. הקורסים משלבים תובנות במטרה להדריך עובדים בנוגע לאיומים של היום ולמנוע מהם ליפול קורבן למתקפות הסייבר הפוטנציאליות העדכניות.    

העובדים הופכים  למטרות של תוקפי הסייבר

העובדים יכולים לשמש כקו הגנה חזק בארגון שלהם, אך בו בזמן, אם הם לא מודעים לשיטות בהם משתמשים הגורמים העוינים, הם יכולים להציג סיכונים ולהפוך את הארגון שלהם לפגיע למתקפות. ארכיטקטורת אבטחה חזקה היא רק חלק מאסטרטגיית האבטחה של החברה וגם העובדים צריכים להיות בעלי מודעות לסייבר כדי להגן על הנכסים הדיגיטליים בעלי הערך של החברה. הדבר קריטי במיוחד היות וחוקרי FortiGuard Labsראו עלייה של פי 10.7 במתקפות כופר בשנת 2021.

בנוסף לכך, לפי ממצאי סקר גלובלי בנושא מתקפות כופראשר בוצע על ידי פורטינט, 67% מהארגונים דיווחו כי נפגעו ממתקפת כופר. כמו כן, לפי 2021 Gartner Market Report, "אנשים משפיעים בצורה ישירה על תוצאות האבטחה יותר מאשר טכנולוגיה, מדיניות או תהליכים. ב-12 החודשים האחרונים, "הגורם האנושי" היה מעורב ב-85% מהפרצות וכמעט במחצית מהן (36%), פישינג (Phishing) היווה את סוג המתקפה העיקרי".

ככל שרמת תחכום האיומים ממשיכה לעלות, ישנה חשיבות רבה יותר לכך שהעובדים יהיו בעלי הבנה טובה של שיטות אבטחת הסייבר הטובות ביותר. כאשר שיטות התקיפה משתנות ללא הרף, חינוך ומודעות העובדים בנוגע לנוף האיומים המתפתח צריכים לעמוד בקצב.

קידום מיומנויות אבטחת סייבר באמצעות שירות ההדרכה של פורטינט

פורטינט בנתה את השירותהחדש של החברה במטרה להתמודד עם הדאגות הגוברות של מנהלי האבטחה, ה-ITוהתאימות בנוגע לאיומים ושמירה על היגיינת סייבר נאותה על ידי כוח העבודה שלהם. שירות המודעות וההדרכה לאבטחת סייבר של פורטינטמפחית את הסבירות של פרצה אשר נגרמה על ידי עובד אשר הולך שולל על ידי דוא"ל מבוסס פישינג, לחיצה על קישור זדוני או הפיכה לקורבן של מתקפות הנדסה חברתית. עבור ארגונים בעלי דרישות תאימות מחמירות, השירות של פורטינט מסייע לעמוד בדרישות הדרכת תאימות רגולטוריות או תעשייתיות.

לדברי החברה,השירות של פורטינט מבוסס על הדרכת המודעות הקיימת של החברה והוא זמין במחיר נגיש, תוך האפשרות ליצור, להשיק ולנהל קמפיינים קבועים של מודעות בצורה פשוטה עבור עובדים ומשתמשים.

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי,"פורטינט מחויבת לשמור על אבטחת הארגונים באמצעות טכנולוגיה מובילה בתעשייה, לצד תוכנית הדרכה והסמכה עטורת פרסים. אנו משיקים את שירות המודעות וההדרכה לאבטחה החדש אשר תוכנן על ידי מוסד ההדרכה של פורטינט ומציעים לכל ארגון את היכולת להגן על הנכסים הדיגיטליים הקריטיים שלו מפני איומי סייבר על ידי בניית מודעות אבטחת סייבר בקרב העובדים. השירות מבוסס באופן ייחודי על מודיעין איומים המתקבל מ-FortiGuard Labs, גוף המחקר של פורטינט, כך שהעובדים לומדים ומתעדכנים בנוגע לשיטות מתקפות הסייבר המתפתחות החדשות ביותר".