מרכז המחקר באבו דאבי מכריז על חידושים ברחפן

יום ה', 9 בדצמבר 2021

 

המרכז לחקר מערכות מאובטחות (SSRC) במכון לחדשנות טכנולוגית (TII), עמוד התווך של המחקר היישומי עבור מועצת המחקר הטכנולוגי המתקדם (ATRC) של אבו דאבי, הכריז על השקת בקר הטסת רחפנים חדש המבוסס על מחשב מערכת הוראות מופחתת (RISC-V).
 
בקר זה ממנף את מקבץ תוכנות ה-PX4 המאובטחות של המרכז עצמו. הטסה זו מהווה ציון דרך בדרכו של SSRC להפיכת מערכות UAV מבוססות RISC-V למציאות באמצעות מבחנים ואימות מוצלחים של RISC-V ושל מערכת תוכנות ה-PX4 המאובטחת.
 
מוקדם יותר השנה, המרכז הפך לחבר אסטרטגי של RISC-V הבינלאומי, ארגון ללא מטרות רווח אשר מכוון את הפיתוח העתידי ומניע את האימוץ של RISC-V חינם וארכיטקטורה ערכת הוראות פתוחה (ISA). SSRC מתמקד בבניית מערכת מחשב טיסה מאובטחת מבוססת RISC-V. 
 
ד"ר ריי או. ג'ונסון, מנכ"ל המכון לחדשנות טכנולוגית (TII), אמר: "ISA של RISC-V מחולל מהפכה בעולם מערכות המחשוב, ו-TII גאה לבנות את היכולת הזו לתוך האוסף ההולך וגדל שלנו של פתרונות פורצי דרך שמגינים את עולמנו בעתיד – צעד אחר צעד. אנו רואים את מקרי השימוש של מל"טים ומערכות אוטונומיות דומות המשתרעות כעת על פני מגזרים מרובים ממסחר אלקטרוני ועד שירותי בריאות ותקשורת לאבטחה. הישג זה יחזק עוד יותר את אמינותנו כמרכז מחקר גלובלי בחזית הטכנולוגיה המתקדמת הפועלת לעיצוב עולם מאפשר ובטוח יותר".
 
ד"ר שריקנט (טיקי) תאקר, החוקר הראשי של SSRC, אמר: "אנחנו שמים את TII על מפת העולם כמובילים במחקר חלוצי של מערכת המל"טים Zero Trust באמצעות מאמץ זה. קהילת DroneCode היא קהילת הקוד הפתוח המובילה של PX4 טייס אוטומטי וקוד חומרה ומפרט של בקר לחימה, בהתאמה".
 
הוא הוסיף: "באמצעות אבן דרך זו, בכוונתנו להדגיש את המומחיות האזורית שלנו במחקר ופיתוח של אבטחה עבור רחפנים ומערכות אוטונומיות, תחום שאמור להיות בעל השפעה גדולה בעיצוב הערים החכמות של העתיד –  נתון שהופך אותן לבטוחות יותר וגם מאיצות באופן משמעותי את ההזדמנויות לשירותים חדשים".
 
צוין כי SSRC עומד בלוח הזמנים ליצירת חומרה עבור בקר הטיסה המותאם הראשון של TII. אבות הטיפוס הראשוניים של חומרה זו, שליצירתם משתמש המרכז במערכות על שבב מבוססות RISC-V מסחריות זמינות, צפויים ברבעון הראשון של 2022. זה יאפשר לחוקרים ולתעשייה להחליף בקרי טיסה מסחריים קיימים בבקרי טיסה מאובטחים של TII.
 
ליצירת קשר:
 
Tania Ameer
tameer@apcoworldwide.com
מקור: Technology Innovation Institute