סמסונג מפסיקה לייצר את אחד המכשירים הפופולריים

יום ב', 29 בנובמבר 2021

חברת סמסונג החליטה סופית לצאת מסדרת Galaxy Note המוכרת שלה לטובת סדרת הסמארטפונים

המתקפלים Galaxy Z, כך מדווח העיתון ההודי Economic Times.

לפי העתונות המקצועית  לא רק שהיא אינה מתכוונת להשיק בקרוב מכשיר חדש בסדרת הסמארטפונים המוגדלים עם עט הסטיילוס – אלא שעתה היא גם עוצרת את ייצור המכשירים האחרונים בסדרה, Galaxy Note 20 ו-Galaxy Note 20 Ultra. המטרה היא לאפשר לה להקדיש פסי ייצור נוספים לסדרת המכשירים המתקפלים שלה, Galaxy Z, שאותה היא מקדמת באגרסיביות כתחליף לסדרת נוט.
סדרת גלקסי נוט הושקה במחצית השנייה של 2011, כגרסה גדולה ומתקדמת יותר של מה שעד אז היה סדרת הדגל, Galaxy S. למרות ביקורת על גודל המסך העצום של המכשירים הללו, הם הפכו לסיפור הצלחה מיידי, ומכרו תוך שנתיים 40 מיליון יחידות (10 מיליון של הדגם המקורי ו-30 מיליון של היורש). מאז, נמכרו בכל שנה מיליוני מכשירים כאלה, ולמעשה סמסונג גררה את התעשייה כולה להגדלת המסכים בכל הסמארטפונים, מאזור ה-4 אינץ' לפני עשור לקרוב ל-6.5 אינץ' בממוצע כעת.
עם זאת, בשנים האחרונות ספגה הסדרה ביקורות רבות בעקבות מה שנראה כניסיון של סמסונג לחסוך בעלויות הייצור מאז שערוריית הסוללות המתלקחות של סדרת נוט 7, עד כדי כך שבדגם נוט 20 היא בחרה בגב פלסטיק דומה לזה של מכשירים שעולים רבע ממנו.  מכירות סדרת נוט 20 היו נמוכות משמעותית מהמצופה, כאשר בחודש הראשון שלה ציפתה סמסונג לייצר ולמכור כמעט מיליון יחידות למרות מגפת הקורונה, אך בפועל נאלצה להאט את הייצור לאחר שמכרה רק 600,000 מכשירים.
השנה, לראשונה זה עשור, לא הוצג כלל דגם חדש בסדרה, אך מנכ"ל החברה רמז כי היא עשויה לחזור בשנה הבאה, עתה, לפי הדיווחים, נראה כי אין לחברה כל כוונה להחזיר את נוט לחיים, אלא לשלב את התכונות המובילות שלו בסדרת הפרימיות החדשה שלה, גלקסי Z הכוללת דגמים בעלי מסכים מתקפלים, כמו גם בדגם האולטרה של סדרת גלקסי S22, שלפי הדיווחים הייצור שלה יתחיל בדצמבר והמכירה בינואר, עם העט המוכר ומצלמה משופרת משמעותית.