מהפכת המשקפיים של אפל

יום ב', 6 בדצמבר 2021
 
משקפי המציאות הרבודה (AR) של אפל צפויים להגיע לשוק ברבעון האחרון של 2022 - כך מעריך האנליסט מינג-צ'י קו, הנחשב לאחד המהימנים ביותר בכל הנוגע לענקית הטכנולוגיה. התחזית הזאת כבר הושמעה בעבר, ומה שחדש  בהתבטאות של קו היא ההערכה שלמשקפיים יהיה כוח מחשוב ברמה של מחשב מאק והמשתמשים לא יצטרכו לחבר אותם לאייפון או למכשיר אחר. 
עוד מבטיחים לנו ש"ב-2030 אפל תשיק עדשות מגע מבוססות AR".
 
עולה מדבריו של קו כי המטרה של אפל היא שמשקפי המציאות הרבודה יחליפו את האייפון בתוך עשור. הכוונה היא שבעתיד המשקפיים יאפשרו למשתמשים לבצע את כל הפעולות שהם רגילים לעשות היום באמצעות האייפון - שיחות טלפון, שיחות וידאו, ניווט, צפייה בתכנים, האזנה למוזיקה וכו'. עם זאת, מדבריו של קו עולה כי בשלב הראשון אפל תשווק את המשקפיים כתוסף לאייפון, כמו שעשתה בעבר בהצלחה עם אוזניות האיירפודס והשעון החכם אפל ווטש. מהמכתב של קו למשקיעים עולה כי המשקפיים יתמכו גם במציאות מדומה, באמצעות זוג מסכי Micro OLED מתוצרת סוני ברזולוציית 4K.
 
צוין כי משקפי מציאות רבודה מאפשרים לשלב אלמנטים וירטואליים במרחב הפיזי שבו נמצא המשתמש. הם נחשבים, לצד משקפי המציאות המדומה (VR), לאחד משערי הכניסה למטאברס - הגלגול העתידי של האינטרנט שבו המשתמשים צפויים להיות בתוך התוכן במקום לצפות בו באופן פאסיבי. גם חברת מטא (פייסבוק בשינוי שם) צפויה להשיק בשנה הבאה משקפי מציאות רבודה/מדומה שזכו לשם הזמני פרויקט קמבריה. גוגל ומיקרוסופט השיקו בעבר משקפי מציאות רבודה שמיועדים לשימוש ארגוני ותעשייתי (גוגל גלאס והולולנס 2) ולפי ההערכות גם הן מפתחות מוצרים שייפנו לצרכנים. 
מציינים שגם החברה הישראלית Eyeway Vision מפתחת טכנולוגיה בתחום.