גבאי חובר לקבוצת רכישה של פרטנר

יום ב', 22 בנובמבר 2021

 

לא מעטים ניסו להבין ממה נובעת התפטרותו המפתיעה של אבי גבאי מניהול סלקום , עתה מתבהרת התמונה: כפי שפורסם לראשונה ב-SoftNews גבאי חבר לקבוצה הרוצה לרכוש את השליטה על פרטנר העומדת מזה זמן למכירה.
 
מדובר  בחבירה לשלמה רודב ולמורי ארקין כדי לרכוש את מניות האצ'יסון בפרטנר ב-300 מיליון דולר; הפניקס, מנורה וכלל יממנו וישקיעו בעסקה. 
 
קבוצת המשקיעים שהתגבשה לצורך רכישת השליטה בפרטנר (25.3% מהמניות שמוחזקות על ידי האצ'יסון) כוללת את גבאי ואת שלמה רודב ששימש עד לפני שנה יו"ר בזק, שצפויים לכהן כמנהלים?שותפים של הקבוצה, וירכשו יחד כ?2.5% ממניות פרטנר בעסקה (10% ממניות השליטה). 
 
שותף מהותי נוסף בקבוצת הרכישה המתגבשת הוא איש העסקים מורי ארקין, שיחד עם חיים סבן וקרן אייפקס החזיק בעבר בשליטה בחברת בזק – אחזקה שהניבה להם רווח של מיליארדי שקלים. רודב כיהן כיו"ר בזק מטעם אייפקס, סבן וארקין וגבאי כמנכ"ל החברה. 
 
הקבוצה כוללת גם שלושה גופים מוסדיים, ובראשם חברת הביטוח הפניקס, כשגם קבוצת מנורה-מבטחים וחברת כלל ביטוח צפויים יחד להשתתף במימון העסקה כמשקיעים פיננסיים "כלכליסט" מציין כי הקבוצה מציעה 300 מיליון דולר עבור המניות – בדיוק הסכום שדורשת האצ'יסון. ההצעה הועמדה להאצ'יסון לזמן קצוב של כמה ימים שלאחריהם היא תפוג. 
 
מניות פרטנר עומדות למכירה מזה כחצי שנה והיא מתנהלת בשנה האחרונה כחברה ללא גרעין שליטה, כשבראש הדירקטוריון שלה יושבת אסנת רונן. מניות השליטה חזרו לידי קרן האצ'יסון אחרי שחיים סבן ויתר עליהן בשל חוב שנטל מאותה האצ'יסון לצורך רכישת המניות. 
 
למעשה מדובר בחוב דומה לזה שנטל בשעתו אילן בן-דב כשרכש את השליטה בפרטנר מאותה האצ'יסון ועם כניסת החברות שבשליטתו לחדלות פירעון חזרו אותן המניות להאצ'יסון ומשם נמכרו לסבן. המניות מופקדות כיום בידי נאמן, עו"ד אהוד סול.