הפסלים מתעוררים לחיים: פסטיבל רחובות הבינלאומי ה-11 לפסלים חיים

יום ד', 6 ביולי 2022

כמדי שנה, עם הפסקה של שנתיים בתקופת הקורונה, עיריית רחובות באמצעות החברה העירונית, מקיימת את פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים, ומושכת אליו עשרות אלפי מבקרים, מכל רחבי הארץ, ליהנות מאמנות משובחת, אינטראקטיבית ומרהיבה המתאימה לכל גיל.                   

אם בעבר היינו צריכים לנסוע לערי בירה ברחבי אירופה על מנת לפגוש מקרוב באמנות הרחוב הפופלרית, אמנות הפסלים החיים, הרי שפסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים שינה זאת. בימי הפסטיבל, הקהל הרח פגש  עשרות פסלים ש"מתעוררים לחיים", בשלל דמויות צבעוניות, מרתקות וססגוניות. מיטב אמנים מהארץ ומהעולם לוקחים חלק בפסטיבל, ולצד עשרות האמנים הישראליים, שחלקם השתתפו בשנים קודמות, אירח הפסטיבל אמנים בינלאומיים מפולין וספרד.

במסגרת הפסטיבל  5-7 יולי הציגו אמנים מהארץ ומהעולם עשרות רבות של דמויות מקוריות וחדשות בעשרות מופעים ססגוניים ומרהיבים. 

לראשונה, פרויקט אמנותי מיוחד במינו ברחבת בית דונדיקוב – ארטיסתא -תערוכת מיצגים אמנותית, מתנפחת, המייצרת סביבה יוצאת דופן, בה מוזמן הקהל להצטלם והתרשם מחווייה אמנותית אחרת.

לדברי אייל פרנקל, מנכ"ל החברה העירונית רחובות: "אנו גאים לחזור ולקיים את הפסטיבל שהפך למסורת, ולהביא לתושבי רחובות והסביבה אירוע תרבותי ואמנותי בקנה מידה בינלאומי. מדובר באבן שואבת למשפחות רבות מכל רחבי הארץ וכן לאמנים ולצלמים שתופסים בעדשה רגעים קסומים. לאחר שנתיים של מגפה, הפסטיבל השנה צפוי להיות חוויה מדהימה לכל המשפחה, הכניסה חופשית וכולכם מוזמנים!".

לדברי ג'קי בכר, מפיק הפסטיבל: "לחזור לפסטיבל רחובות ולפסלים החיים – זו תחושה של חזרה לחיים של ממש. הפסטיבל הוא אחד מהפרויקטים האמנותיים החשובים בישראל בתחום אמנות המרחב הציבורי, והחזרה אליו מסמלת לגמרי את השגרה המבורכת. האמנים וכלל העוסקים במלאכת הפסטיבל מתרגשים עד מאד לפגוש שוב את הקהל הרב, ולהציג את היצירות המופלאות של עולם הפסל החי. אני מחכה לראות את הפסטיבל שב ובועט...בתקווה שהקהל יהנה איתנו באהבה".

לפרטים נוספים היכנסו לדף הפייסבוק שלהפסטיבל: פסטיבל רחובות הבינלאומי לפסלים חיים