חברת UBQ מקיבוץ צאלים גייסה 170 מיליון דולר

יום ש', 18 בדצמבר 2021
 
חברת UBQ Materials, שפיתחה טכנולוגיה להפיכת פסולת ביתית לתחליף פלסטיק, השלימה גיוס של 170 מיליון דולר בהובלת TPG Rise, זרוע ההשקעות בטכנולוגיות אקלים מתקדמות של קרן TPG, ובהשתתפות Battery Ventures ו- M&G’s Catalyst הבריטית.
 
צוין כי "ישראל - במקום הראשון בעולם בייצור אשפה ובשימוש בכלים חד פעמיים"
UBQ Materials קולטת פסולת ביתית מעורבת שחלקה לא ניתן למיחזור בדרכים קונבנציונליות, כולל שאריות מזון, פלסטיקים מעורבים, קרטון, נייר ואף חיתולים מלוכלכים, והופכת אותה ל-UBQ - חומר תרמו-פלסטי ידידותי לסביבה. התוצר הסופי משמש לייצור מוצרי פלסטיק רבים בתחום הלוגיסטיקה, הבניה, הרכב, הקמעונאות והדפסות התלת מימד.
 
בין לקוחותיה של UBQ נמנות חברות ענק עולמיות כמו Mainetti, Mercedes Benz ו-Arcos Dorados, הזכיינית הגדולה בעולם של מסעדות מקדונלדס ברחבי אמריקה הלטינית. בישראל עובדת החברה עם כתר פלסטיק וכרמל אולפינים מקבוצת בזן. בין המוצרים שנוצרו בעזרת הפלסטיק של החברה נמצאים מגשים של מקדונלד'ס מוצרי פלסטיק שונים של כתר.
 
UBQ מציעה פתרון לכ-2 מיליארד טון של אשפה ביתית שאינה ממוחזרת כיום ומגיעה למטמנות או מושלכת ללא פיקוח למרחבי הטבע, לרבות נהרות ואוקיינוסים. אשפה זו היא הגורם השלישי בחומרתו לפליטת מתאן מפעילות אנושית. כל טון שמייצרת החברה חוסך עד 12 טון של פליטת CO2 לאורך 20 שנה ולכן המוצר הוא בעל טביעת רגל פחמנית שלילית.
 
UBQ נחשב לחומר התרמו פלטי הירוק בעולם. 
"אין עוד חברה שיודעת להפוך שאריות מכל סוג לחומר תרמו-פלסטי", אומר ל"כלכליסט" ג'ק (טאטו) ביג'יו, מנכ"ל החברה ואחד ממייסדיה. "זה חומר שמונע הטמנה ועוד הרבה נזקים לסביבה. היום העולם מחפש חומרים ידידותיים ואנחנו באים בזמן הנכון. לכן כל הענקים עובדים איתנו. זה חומר טוב שמתפקד נפלא ואנחנו גם תחרותיים במחיר מול יצרנית הפלסטיק. זה בעצם פלסטיק חדש שאפשר לעשות איתו הכל. החומר שלנו הוא הירוק בעולם והוא פיתוח ישראלי של אקדמיות ומכוני מחקר. פשוט פיתחנו משהו שאף אחד לא חשב עליו קודם",