ענקית השבבים היפנית רנסאס רוכשת את סלנו מרעננה

יום ה', 28 באוקטובר 2021
 
ענקית השבבים רנסאס (Renesas), ספקית יפנית פעילה  של פתרונות מתקדמים של מוליכים למחצה, רוכשת את חברת סלנו (Celeno Communications) מרעננה, המספקת פתרונות Wi-Fi.
 
עוד נמסר כי ענקית השבבים היפנית רנסאס גם במו''מ לרכישת דיאלוג הבריטית ב-6 מיליארד דולר
 
במסגרת ההסכם, רנסאס תרכוש את סלנו במזומן, תמורת 315 מיליון דולר (כ-35.8 מיליארד ין), כאשר 45 מיליון דולר מתוכם ישולמו רק לפי עמידה במספר יעדים בהתאם לתנאים הסופיים של ההסכם. מנכ"ל ומייסד החברה, גלעד רוזן, אמר בשיחה עם עיתונאים שהיעדים שהוגדרו הם כאלה שהחברה יכולה לעמוד בהם בהצלחה.
בעלי המניות הגדולים בסלנו, שהוקמה בשנת 2005 וגייסה עד כה 140 מיליון דולר, הם קרן ההון הסיכון פיטנגו, שמחזיקה ב-14.4% ממניות החברה וככל הנראה תרוויח מהעסקה כ-50 מיליון דולר; גריילוק ישראל (83North), שמחזיקה ב-11% מהחברה; רוזן, שמחזיק ב-8%; רד דוט קפיטל, שמחזיקה ב-9.5%; וינטג' הישראלית שמחזיקה ב-6.1%; ו-OurCrowd שמחזיקה ב-5.65% ממניות החברה.
 
סלנו הישראלית מציעה מגוון רחב של פתרונות לתקשורת אלחוטית, ובהם מערכות על שבב לתקשורת Wi-Fi ופתרונות תוכנה עבור שווקים כגון: רשתות ביתיות עתירות ביצועים, בניינים חכמים, השוק הארגוני, התעשייתי ועוד. לדברי החלברה המערכת על שבב של סלנו היא הקומפקטית ביותר הקיימת בשוק לרשתות Wi-Fi 6 ו-6E, ומספקת קצב תעבורה יוצא דופן ואבטחה משופרת עם שיהוי נמוך וצריכת הספק נמוכה. לחברה מעל ל-100 לקוחות ברחבי העולם, ובסה"כ היא מכרה עד היום יותר מ-80 מיליון שבבים ללקוחותיה.
סלנו מעסיקה כ-170 עובדים, 100 מהם במטה שלה ברעננה ו-70 נוספים באירופה, הודו, סין, וטייוואן. החברה מגייסת בימים אלה עובדים נוספים למרכז הפיתוח,