דאסו סיסטמס חושפת את המיצב החדש שלה במסגרת תוכנית "Design for Life"

יום ה', 28 באוקטובר 2021

 

 
דאסו סיסטמס (Euronext Paris: FR0014003TT8, DSY.PA) הכריזה על המיצב הבא בתוכנית "Design for Life" הכוללת שיתופי פעולה עם מעצבים פורצי דרך ברחבי העולם – "אורורה", מאת ארתור מאמו- מאני ודאסו סיסטמס.
 
לדברי המציגים אורורה היא התגלמות אינטראקטיבית לעוצמה הגלומה בשילוב בין עיצוב, מדע ותעשייה. שילוב המאפשר להגות רעיונות חדשים במשותף וליצור חידושים בני קיימא, המכוננים הרמוניה בין המוצר, הטבע והחיים. אורורה תוצג בלונדון בשבועות הפתיחה של תערוכת Waste Age במוזיאון העיצוב החל מה-23 באוקטובר 2021, במקביל לוועידת האומות המאוחדות ה-26 לשינויי האקלים (COP26) בגלזגו.
 
זהו שיתוף הפעולה העכשווי ביותר במסגרת יוזמת "Design for Life" שהושקה לפני שנתיים כפרויקט מחקר ניסיוני המיישם חשיבה במעלה הזרם.  זו היא גישה עיצובית שהופכת את השימוש החוזר לדרישה מרכזית בכל פרויקט, בעזרת תוכנת דאסו סיסטמס, ניתן להדגים את עקרונות החדשנות בתהליכים מעגליים. אורורה היא נקודת השיא של מחקר זה: מיצב חווייתי המורכב ממודולים שניתן לצמצם, להמיס ולעצב מחדש, בתהליך מתמיד של פיתוח ולידה מחדש.
 
"אורורה חוגגת שחר חדש לאחר הטראומה הגלובלית שהביאה עמה המגיפה העולמית", אמר ארתור מאמו-מאני, אדריכל. "כמעצבים, אדריכלים ומהנדסים, יש לנו כעת את היכולת להתאחד וליצור חוויות משותפות, במקום פרויקטים קבועים ולהעצים אנשים באמצעים המיועדים לייצור וליצירתיות כאחד".
 
החל מבחירת החומרים ועד לתהליכי העיצוב והייצור, אורורה מסמנת את סוף עידן ה-Take-Make-Waste  של הכלכלה הלינארית ומבשרת את תקומתן של סביבות מובנות שיועדו לקדם התחדשות בגישה מכילה המיישמת ידע ובקיאות במגוון תחומים. לאחר ניתוח חומרים שונים ברמה מולקולרית, נבחרה למשימה חומצה פוליפלקטית ביופלסטית (PLA) – חומר תרמופלסט שאינו רעיל ומופק מצמחים. זהו חומר שניתן להדפיס בתלת ממד, להרכיב, למחזר ולהדפיס שוב בתהליך מעגלי רציף וסגור. הצוות השתמש בפלטפורמת 3DEXPERIENCE של דאסו סיסטמס בענן כדי לעבוד בשיתוף פעולה וליצור חוויית תאום וירטואלי של יצירות האמנות שלה המהווה שכפול מדויק של החלל המרכזי של מוזיאון העיצוב בלונדון במרחב הווירטואלי.
 
"המטרה המרכזית בשיתוף פעולה זה הייתה להביא את המיצב לכלל מימוש בתהליך הוליסטי, אינטגרטיבי ומונחה חקר", אמרה אן אסנסיו, סמנכ"לית חוויית עיצוב, דאסו סיסטמס. "על ידי העלאת  כלל ההיבטים בתהליכי הייצור ומחזור חיי המוצר, החל מהערכה מפורטת של השפעתו הסביבתית של החומר ועד לאפשרויות הפירוק והשימוש החוזר, ביקשנו לקחת את הקהל למסע השואל כיצד אנו יכולים לעצב וליצור את בתי גידול של העתיד".
 
"משמעות הדבר היא שיהיה עלינו להחליף את מודל תכנון הערים בתהליכים מבוססי נתונים הנעים מלמעלה למטה, בנרטיבים עירוניים חדשים שיאפשרו לאזרחים לתרום לערים בנות קיימא מאי פעם."
 
באמצעות עזרים חזותיים פוטו-ריאליסטיים עוצמתיים, חווה הצוות את נראות המיצב בחלל הווירטואלי שיועד למטרה זו בשעות שונות של היום, כאשר אור, צללים ושינויים בזרימת האוויר משפיעים ללא הרף על הסביבה. כך, היה באפשרותו לדמיין, להתנסות, לעצב, לייעל, לבדוק, לדמיין ולחדד את היצירה באופן וירטואלי ולבחון את כל השיקולים במקביל לפני שתידרש כלל צריכה של חומרים פיזיים כלשהם. כך, יכול היה הצוות להעריך את פוטנציאל הקיימות של כל בחירה. תהליך זה הבטיח שניתן יהיה להשיג את כלל יעדי הפרויקט וסיפק חוויה אופטימלית המציגה עולם בו כל אובייקט "מיוצר", מהבית ואורח החיים היום-יומי ועד לפתרונות תחבורה ובמרחב העירוני , מפותח ומיוצר כך שיקדם קיימות.
 
בעשור זה, בו הוצב האתגר להפחית 50% משיעורי פליטות הפחמן ברמה הגלובלית, זוהי שעתם של מומחים בתחום העיצוב והמדע להתאחד ולשלב כוחות כדי להגות ולפתח פרקטיקה חדשנית ומאוחדת למודלים בני קיימא שיתמכו בקיום על פלנטה מוגבלת משאבים. פלטפורמת 3DEXPERIENCE מאפשרת לגורמים אלה לשתף פעולה ולהשתמש בטכנולוגיות הכוללות מציאות מדומה, מידול בתלת ממד, סימולציות ועיצוב גנרטיבי ביקום וירטואלי המאחד את תחומי ההתמחות שלהם, מקל על הבנה הדדית באמצעות השפה האוניברסלית של תלת הממד ומאפשר תהליכי קבלת החלטות פשוטים יותר, גם סביב המורכבות הרבה של שיקולי הקיימות, החל מהרמה המולקולרית ועד לסוף חיי המוצר, לרבות אופני השימוש מחדש והמחזור, כדי לקדם עיצוב אתי ובר קיימא יותר.
 
תוכנית "Design for Life", שיצאה לדרך לפני עשור, היא תהליך מתמשך המיועד על מנת לחקור כיצד מדע וטכנולוגיה יכולים להעצים את יכולתם של מעצבים לבנות עולם טוב ובר קיימא יותר. שיתופי פעולה קודמים בוצעו עם קנגו קומה, תום מיין ופטריק ג'וין.
 
למידע נוסף:
אורורה תוצג במהלך תערוכת Waste Age במוזיאון העיצוב, לונדון מה-23 באוקטובר ועד ה-14 בנובמבר 2021. יום תצוגה מקדים עבור עיתונות יתקיים ב-21 באוקטובר.
פלטפורמת DEXPERIENCE3 של Dassault Systèmes, תוכנת עיצוב בתלת-ממד, פתרונות מוקאפ וניהול מחזור חיי מוצר בתלת-ממד:  http://www.3ds.com
###
אודות דאסו סיסטמס
"דאסו סיסטמס, יוצרת DEXPERIENCE3, מהווה זרז לקדמה האנושית. אנו מספקים לעסקים ולבני אדם סביבות תלת-ממד וירטואליות שיתופיות המאפשרות לדמיין חידושים בני קיימא. על ידי יצירת תאומי חוויה וירטואליים לעולם האמיתי באמצעות פלטפורמת היישומים שלנו, DEXPERIENCE3, הלקוחות שלנו פורצים את גבולות החדשנות, הלימוד והייצור". דאסו סיסטמס מביאה ערך ליותר מ-290,000 לקוחות בכל הגדלים וענפי התעשייה, במעל 140 מדינות. למידע נוסף, ניתן לבקר באתר www.3ds.com