סימני פגיעה בהיי-טק הישראלי עקב הנסיגה הכלכלית בארה"ב

יום א', 19 ביוני 2022

אותות אזהרה מסתמנים בהיי-טק הישראלי לנוכח הנסיגה הכלכלית בארה"ב (המתבטאת בין היתר בפיטורים ובנפילות בוול סטריט) אך אצלנו אין שטף של פיטורים

עתה, משקיעים מעבר שני צידי האוקיאנוס מצביעים באצבעות...ודואגים גם אם יש לחברות קופות מזומנים מלאות.

כך למשל  אופן ווב הישראלית, שמנהליה יושבים בארה"ב קרוב מאוד למשקיעי החברה, מהווה דוגמה לפיטורי לחץ כאלה. החברה, שהתוכנה שפיתחה מאפשרת לקיים שיח באתרי תוכן, גייסה רק בנובמבר האחרון 150 מיליון דולר. כסף לא חסר לה, ובכל זאת היא פיטרה 14 עובדי מחקר ופיתוח והורידה את שכר עובדיה בכ?20%, במקביל להבטחת בונוס. 

מנכ"ל החברה נדב שובל: "השינויים בשווקים מחייבים כל חברה, גם כאלו עם עתודות מזומנים, לקבל החלטות קשות, לבחון מחדש השקעות ולהתמקד בהבטחת הצמיחה. החלטנו להשקיע יותר בהזדמנויות הגדולות שיש לנו במוצרי הפרסום והדאטה, על חשבון השקעות אחרות?.

כעת אווירת המשבר מאפשרת לחשוב לעומק על גיוסי עובדים שכבר נעשו ולבחון האם ניתן לנצל את התקופה הנוכחית כדי להקטין את מצבת כוח האדם בלי לפגוע בתפקודים החשובים. אלמנטור, לדוגמה, שהיא אחת החברות המובילות בעולם בפיתוח אתרי וורדפרס, פיטרה כ-50 עובדים, שהם כ-10% מכוח האדם. בהודעה שפרסמה הדגישה החברה שפוטרו בעיקר אנשי שיווק ולא אנשי פיתוח. במקרה של אלמנטור, עסקי הליבה נשמרו, והוויתור שלה הוא על ההתרחבות המהירה.

יוני לוקסנברג, מנכ"ל החברה ואחד המייסדים: "קיבלנו החלטה קשה להיפרד מכמה עמיתים מוכשרים וטובים. המצב הגלובלי משתנה, ויש עלייה באינפלציה והאטה כלכלית. יצאנו לתהליך של שינוי ארגוני כדי לייעל כמה אזורים בחברה, אך עם זאת להמשיך להגדיל את היצע המוצרים כדי להבטיח את ההצלחה והצמיחה לשנים הבאות".

ועוד דוגמה: חברת הסייבר הישראלית דיפ אינסטינקט, פיטרה 40 אנשי מכירות בארצות הברית,  מהחברה נמסר: "התקבלה החלטה אסטרטגית להתמקד בארגוני ענק שבהם החברה מצליחה. אין ולא יהיו פיטורים בישראל או במחלקות אחרות, ואנו ממשיכים לגייס עובדים. 

חברת סייבריזן היא אחת מחברות הסייבר המצליחות בישראל. ובכל זאת, בתחילת החודש היא החליטה לפטר 100 עובדים, מרביתם בחו"ל.  מקורבים לחברה הבהירו שהפיטורים הם חלק מהיערכות של סייבריזן להנפקה קרובה. פיטורים ערב הנפקה הם נוהל מוכר, וצעד שמאותת למשקיעים העתידיים שהחברה תגיע לידיהם עם מצבת כוח אדם מתאימה ועם האנשים הטובים ביותר בלבד.

הענקיות לא חוששות - אבל מבינות שמצב הרוח בשווקים משתנה 

בישראל יש 350 מרכזי פיתוח של חברות רב-לאומיות.  המרכזים האלה אחראים על העסקת כ-50% מתעשיית ההייטק בישראל, ולדעת רבים אחראים גם לעלויות המזנקות של העובדים. חברות כמו גוגל, מטא, אמזון או אינטל מסוגלות להציע לעובד משכורות שמעט מאוד חברות צעירות יכולות להציע, והתחרות הגוברת גרמה לענקיות לצרף אליהן בשנים האחרונות אלפי עובדים. 

אבל גם הענקים חוששים. אינטל הודיעה על עצירה זמנית של גיוסי כוח אדם בחלק מהחטיבות, מטא הודיעה על עצירת גיוסי עובדים וחברות נוספות מאטות את קצב הגיוסים. 

ההערכה היא שרוב החברות הגדולות יסתפקו בעצירת שטף הגיוסים בישראל, כדי לבחון לעומק את הצרכים האמיתיים. מרכזי פיתוח קטנים, לעומת זאת, הרחוקים מלב הפעילות של חברות?האם, עלולים להפוך לנטל ובסופו של דבר להיסגר, כפי שקרה בלא מעט מקרים בעבר.