מלחמות השבבים - קוואלקום רוכשת את סלווייז

יום ג', 14 ביוני 2022

מלחמות השבבים - קוואלקום רוכשת את סלווייז .

שמונה שנים לאחר שרכשה את ווילוסיטי הישראלית ב-300 מיליון דולר מכריזה ענקית השבבים על רכישה נוספת בשוק המקומי, בהשקעה של 350 מיליולן דולר . 

החברה, מאזור הבורסה ברמת גן, תסייע למיצוב של קוואלקום לא רק כספקית שבבים ואנטנות לרשתות דור חמישי, אלא גם כחברה שפועלת בטרנד הצומח של מערכות לניהול רשתות תקשורת פנימיות.

כזכור, החברה כבר ביצעה בעבר מספר רכישות בישראל, כשהבולטות שבהן היא הרכישה של חברת ווילוסיטי ב-2014 בכ-300 מיליון דולר.

סלוויז הוקמה ב-2012 על ידי דניאל דריבינסקי וששי גבע. שניהם כבר אינם פעילים בחברה. היא מעסיקה 160 עובדים ברחבי העולם, מתוכם 80 בישראל. מנכ"ל החברה הוא אופיר זמר, שהיה ממייסדי חברת Pontis ומנהל חטיבת המסרים המיידיים של קומברס. 

החברה פיתחה את פלטפורמת Cellwize Chime, שהיא תוכנת בינה מלאכותית ולימוד מכונה מבוססת ענן, הלומדת את הרשת הסלולרית ומסייעת למפעילים לנהל אותה, לפרוס רשתות חדשות ולבצע אופטימיזציה של השירותים באופן אוטומטי. בעזרת הארכיטקטורה הפתוחה שלה ושכבת API פתוחה יכולים המפעילים לפתח אפליקציות רשת ברשתות מרובת ספקים בקלות ובפשטות, תוך אספקת שירות ברמה גבוהה. 

על פי אתר החברה היא פועלת כיום ב-16 מדינות בעולם, שלושה מיליון אתרי סלולר משתמשים בטכנולוגיה שלה ו-800 מיליון אנשים מחוברים בעולם דרך הטכנולוגיה שלה. 

קוואלקום מעסיקה כיום 45 אלף עובדים בעולם, מאות מהם בישראל, במרכזי פיתוח שעוסקים בטכנולוגיות מובייל בחיפה וההוד השרון. החברה נסחרת כיום בשווי שוק של כ-157 מיליארד דולר.