הטבות מקיפות לסחר עם שנחאי

יום ה', 16 ביוני 2022

אחרי יותר מחודשיים ארוכים ומתסכלים, הסגר ההדוק ברחבי  שנגחאי סוף סוף הוסר. מכיוון שמדיניות האפס-קוביד של סין גובה את מחירה מעסקים ויחידים כאחד, הממשלה המקומית השיקה תוכנית פעולה בסוף מאי, שמטרתה להגביר מחדש את כלכלת העיר. התוכנית מציגה 50 צעדי תמיכה בשמונה תחומים, לרבות חידוש עבודה, חבויות מס וזכאות לפטורים, עלויות תפעול, סובסידיות, עידוד השקעות זרות, ייצוב סחר וכו'.

 

אנו מביאים חלק מהפוסט הרשמי המפרט את אמצעי התמיכה העיקריים הזמינים עבור חברות קטנות ובינוניות בשנחאי, כפי שפורסם על ידי הרשויות המקומיות. שימו לב שבשלב זה, המדיניות עדיין מתגבשת, ובקרוב נוכל לדעת כיצד הן מיושמות בפועל בשטח.

הנחיות לחידוש העבודה

החל מה-1 ביוני, חברות לא נדרשות עוד לקבל אישור לחידוש העבודה ו/או הייצור. כל עסק יכול לארגן שעות עבודה ושעות עבודה בהתאם לכללי ה-COVID-19 של היישוב שלו, ולחסוך את הזמן והטרחה הנלווים לתהליך הבקשה הארוך.

הפחתת מס והחזר

מדיניות החזר המע"מ החודשית שהופצה באפריל 2022 הורחבה כעת לשש קטגוריות תעשיות. בעבר הקלה זו חלה על חברות קטנות ובינוניות במגזרי ייצור מתקדמים בלבד; כעת, תעשיות מוסמכות אחרות כוללות חשמל וגז, תוכנה ו-ICT, הגנה אקולוגית וסביבתית, מו"פ מדעי, תחבורה ולוגיסטיקה. צעד זה מצטרף להקלת הפטור ממע"מ לנישומים בקנה מידה קטן, החל מאפריל. למידע נוסף על החזר מע"מ בסין.

כדאי לזכור שחברות זכאיות גם לשיעור מס הכנסה מופחת. כלומר, חברות שמייצרות לא יותר ממיליון יואן רווח ברווחים ממוסות ב-2.5% (תקף עד 31 בדצמבר 2022) על הרווחים האמורים. בנוסף, חברות שמייצרות הכנסות שנתיות של מיליון עד שלושה מיליון יואן ממוסות בשיעור של 5% (תקף עד 31 בדצמבר 2024). קרא עוד על תמריצי מס בסין בשנת 2022.
 
פוליסה נוספת שהוארכה עד סוף 2024 היא ששת המסים ושתי אגרות. מדיניות זו מעניקה לנישומים הזכאים בקנה מידה קטן שיעור מס מופחת בטווח של 50% במדרגות המס הבאות: מס משאבים, מס בניה עירונית, מס מקרקעין, מס שימוש בקרקע עירונית, מס בולים, מס תפוסה של קרקע חקלאית, היטל חינוך, ותוספת חינוך מקומית. ראוי להזכיר כי חברות רשאיות ליהנות ממספר טיפולי מס מועדפים במקביל.
 
פטורים מתשלום שכר דירה
חברות קטנות ובינוניות השוכרות משרדים בנכסים בבעלות המדינה יהיו פטורות מתשלומי שכר דירה למשך עד שישה חודשים, ללא קשר לשאלה אם המגיפה השפיעה על העסק שלהם. בעלי דירות שישכירו את נכסיהם לעסקים יקבלו תמריץ להפחית את תשלומי שכר הדירה עבור שוכריהם, על ידי סובסידיה נאה מאוד בגיבוי מדינה של 30% מסך השכירות המכוסה.
 
הנחות בעלויות שירות

 

חברות המנהלות את פעילותן העסקית מבנייני משרדים בשנחאי (משתמשים שאינם תושביה) יכולות ליהנות מהנחה של עד 10% על עלויות שירות כגון מים, חשמל וגז. חברות אלה גם לא יחויבו בגין שימוש מופרז במים במהלך 2022, ושירותים לא ינותקו במקרה של אי תשלום במהלך תקופת בלימת המגיפה.