זה סופי: אלון מאסק קונה את טוויטר

יום ג', 26 באפריל 2022

רשמית: אלון מאסק קונה את טוויטר; המניה מזנקת ב-5.5%

טוויטר הודיעה כי חתמה על הסכם סופי לפיו תירכש בבעלות מלאה על ידי אלון מאסק תמורת 54.20 דולר למניה במזומן. העסקה בשווי כולל של כ-44 מיליארד דולר. 

בעלי המניות יקבלו 54.20 דולר במזומן עבור כל מניה שבבעלותם עם סגירת העסקה המוצעת. 

כך נכתב בהודעה לעיתונות. עם השלמת העסקה, טוויטר הופכת לחברה פרטית. 

מנכ"ל טוויטר, פראג אגרוואל אמר: "לטוויטר יש מטרה ורלוונטיות המשפיעה על העולם כולו. גאה עמוקות בצוותים שלנו ומלא בהשראה על העבודה שמעולם לא הייתה חשובה יותר".

אלון מאסק: "חופש הביטוי הוא היסוד של דמוקרטיה מתפקדת, וטוויטר היא כיכר העיר הדיגיטלית שבה דנים בעניינים חיוניים לעתיד האנושות. אני רוצה להפוך את טוויטר לטובה יותר מאי פעם על ידי שיפור המוצר עם תכונות חדשות, הפיכת האלגוריתמים לקוד פתוח כדי להגביר את האמון, להביס את הבוטים והספאם ולאמת את כל בני האדם. לטוויטר יש פוטנציאל אדיר - אני מצפה לעבוד עם החברה וקהילת המשתמשים כדי לפתח את זה".

העסקה אושרה פה אחד על ידי הדירקטוריון, וצפויה להיסגר השנה בכפוף לאישור בעלי המניות בטוויטר, קבלת האישורים הרגולטוריים ועמידה בתנאי סגירה מקובלים אחרים.

לפי ההודעה לעיתונות, אין תנאים לקיום העסקה שתלויים במימון, משמע - השלמת העסקה אינה תלויה בנושא.

על פי דיווחים בבלומברג, אגרוואל שלח הודעה לעובדים בחברה: "אני יודע שזה שינוי משמעותי ואתם ככל הנראה מעבדים מה המשמעויות של זה עבורכם ועל עתיד טוויטר. אנחנו נכנס את החברה כולה כדי לדבר איתכם ישירות וכדי לענות על השאלות שלכם. הזמנתי את יו"ר הדירקטוריון, ברט טיילור להצטרף אלינו".

צוין כי הרשת החברתית טוויטר נמצאת במישור האחרון במשא ומתן עם מנכ"ל טסלה ו-SpaceX, אלון מאסק, לגבי רכישת הרשת החברתית, כך לפי אדם המכיר את הפרטים ששוחח עם בלומברג. לפי הדיווח, העסקה יכולה להחתם ללא דיחוי.

לפי דיווח בסוכנות הידיעות רויטרס, טוויטר מוכנה לקבל את ההצעה המקורית של מאסק לרכישת החברה עבור 54.2 דולר  במזומן.