שבב Meteor Lake של אינטל למחשבי 2023

יום ש', 30 באפריל 2022

שבב Meteor Lake של אינטל למחשבי 2023 פועל בהדגמה.

השבב עשוי ממספר חלקים המוערמים זה על גבי זה, חידוש אריזה חיוני לתחרותיות של אינטל.

גרסת בדיקה זו של Meteor Lake מציגה את ה"שבבים" המרובים המחוברים זה לזה המרכיבים את שבב ה-PC שאמור להישלח ב-2023.

Meteor Lake, מעבד אינטל שעוצב מחדש באופן קיצוני, שיישלח למחשבים אישיים ב-2023, יכול כעת להריץ את Windows, Linux ו-Chrome OS. זהו הישג ראוי לציון עבור גישה חדשה ומסובכת המשלבת "שבבים" רבים למעבד אחד בעל יכולת נוספת.

"הפעלנו באופן רשמי את המוצר המפורק הראשון שלנו: Meteor Lake", צייצה מישל ג'ונסטון הולטהאוס, ראש תחום מעבדי המחשבים של אינטל. מנכ"ל אינטל, פט גלסינגר, הודיע כי השבב מריץ את שלוש מערכות ההפעלה לאחר שיצרנית השבבים דיווחה על תוצאות כספיות ברבעון הראשון.

הצעד משמעותי בהתחשב בכך שהוא מגלם שתי שאיפות המפתחות את המאמצים של אינטל להחזיר את המנהיגות של השבבים שאיבדה ל- Taiwan Semiconductor Manufacturing Co. וסמסונג. ראשית, Meteor Lake משתמש במספר צ'יפלטים המוערמים יחד עם טכנולוגיה שנקראת Foveros. סוג זה של כושר אריזה חשוב יותר ויותר כדי להישאר תחרותי, כפי שמראים שני מעבדי מחשבים המשלוחים שכבר נשלחים, ה-M1 Ultra של אפל וה-Ryzen 5800X3D של AMD.

שנית, חלק גדול מ-Meteor Lake בנוי בתהליך הייצור של אינטל 4, התקדמות חשובה שיכולה להתאים ליתרונות המזעור ש-TSMC וסמסונג כבר מציעות. זה חיוני עבור השבבים של אינטל עצמה והמאמץ של שירותי היציקה של אינטל לבנות מעבדים של אחרים כמו TSMC וסמסונג.

אינטל גם עובדת על טכניקת אריזה זה לצד זה בשם EMIB, המשמשת בשבב Sapphire Rapids שלה עבור שרתים שיגיעו מאוחר יותר השנה, ועל שיפורים ל-Foveros הנקראים Foveros Omni ו-Foveros Direct.