ענקית הקריפטו קוינבייס רוכשת את Unbound הישראלית

יום ה', 2 בדצמבר 2021
 
רכישה ראשונה בישראל לענקית הקריפטו האמריקאית קוינבייס (Coinbase), המפעילה אתר להמרת מטבעות קריפטו. החברה, שנסחרת בנאסד"ק בשווי של כ-69 מיליארד דולר, רוכשת את חברת הסייבר הישראלית אנבאונד (Unbound).
 
החברות לא פרסמו את סכום הרכישה, אך ל"כלכליסט" נודע שהוא מוערך ב-200-150 מיליון דולר במזומן. קוינבייס הנפיקה לראשונה בהנפקה ישירה בחודש אפריל האחרון, לפי שווי שוק של כ-63 מיליארד דולר. הכנסותיה עומדות על כ-1.8 מיליארד דולר ברבעון של ההנפקה, ויש לה עשרות מיליוני משתמשים ברחבי העולם. בעקבות הרכישה תקים קוינבייס מרכז פיתוח בישראל, המבוסס על הרכישה.
 
מציינים כי  רווחי קוינבייס המריאו ב-5,000%, אך המניה צנחה ב-29%.
אנבאונד הוקמה בשנת 2015 על ידי שני חוקרים אקדמאים בינלאומיים - פרופ' יהודה לינדל  ופרופ' נייג'ל סמארט - אליהם הצטרף גיא פאר, שעומד בראש צוות המחקר והפיתוח. השלושה נחשבים למובילים בתחום של מפתחות הצפנה. החברה מעסיקה עשרות עובדים במרכז הפיתוח שלה בפתח תקווה. 
 
חברת הסייבר הישראלית פיתחה טכנולוגיה לניהול מפתחות הצפנה ולהגנה עליהם. היא מספקת תשתית קריפטוגרפית מתקדמת לתאגידים ולמוסדות פיננסיים ברחבי העולם להגנה על המידע ועל הנכסים הדיגיטליים שלהם. בעזרת טכנולוגיה של חישוב מרובה משתתפים (Multi-party Computation), החברה מספקת הגנה מקסימלית לארגון על ידי כך שהמפתחות הקריפטוגרפיים לא נחשפים בשום שלב. הפתרון מתאים לכל סביבה: ענן ציבורי או פרטי, או כל סביבה מקומית או וירטואלית אחרת.