לאומי פרטנרס משקיע בהקמה וליווי של סטארט-אפים

יום ב', 15 בנובמבר 2021
 
בנק לאומי ויזמי ההייטק עומר נגר, איל רדלר ושי דן מקימים קרן חדשה תחת השם The Garage, שתקים ותלווה סטארט-אפים בתחומי הפינטק, הסייבר, הדאטה ו-AI. גודל הקרן לא נחשף באופן רשמי, אולם ל"כלכליסט" נודע כי ההיקף ההתחלתי שלה יעמוד על 110 עד 140 מיליון דולר. בקרן יהיו גם שותפים אסטרטגיים מהארץ ומחו"ל. 
כמוכן בנק לאומי ישקיע בג'יגה ספייסס וישתמש בטכנולוגיה שלה.
 
בנק לאומי, באמצעות לאומי פרטנרס – זרוע ההשקעות הריאליות של הבנק - יהיה בעלים של 20% מהגראז', ונציגי הבנק יכהנו בדירקטוריון הקרן, לצד השותפים הנוספים. בכירי הבנק ומנהלי המיזם טוענים כי השותפות המלאה עם הבנק היא ערך מוסף שאינו קיים בכל קרן או חברה אחרת שמשקיעה בקרנות. "אנחנו לא פותחים להם דלת לבנק, אלא מכניסים אותם לבנק פנימה", אומר חיים שקולניק, סמנכ"ל הטכנולוגיות של בנק לאומי.
נגר, רדלר ודן הם יוצאי יחידות מודיעין וטכנולוגיה מובחרות שיכהנו בתפקידי המנכ"ל, סמנכ"ל האסטרטגיה וסמנכ"ל הטכנולוגיה בקרן. התוכנית האסטרטגית של The Garage היא להקים 15 סטארט-אפים בתקופה של חמש שנים. "כל השקעה שלנו תהיה של 6-5 מיליון דולר בשלב הסיד ונשתתף, כמובן, בסיבובי ההמשך", אומר  נגר, מנכ"ל המיזם. 
 
הגראז' יפנה ליזמים המעוניינים להקים סטארט-אפ לפתרון אתגרים טכנולוגיים קיימים או עתידיים ולחברות בשלבים מוקדמים שכבר פיתחו שירות או מוצר. בשני המקרים תאפשר הקרן לחברות לעבוד בסביבה הטבעית שלהן ולקבל מלאומי ומשותפים אסטרטגיים נוספים שירותים, ליווי וייעוץ בנושאים רגולטוריים, פיננסיים, ניהוליים וטכנולוגיים. בנוסף ליתרונות המעטפת הרחבה שיוכלו הטאלנטים הטכנולוגיים לקבל בגראז', תיבחן האפשרות גם להטמיע במערכות לאומי את המוצרים והשירותים שיפתחו החברות.