מיישמים קיימות ב׳שטח׳

יום ג', 19 ביולי 2022

 

 

סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה בתלת מימד מבוססי פולימרים, מסיימת בימים אלה את התקנת של כ-600 לוחות סולאריים במתקני הייצור שלה בדרום הארץ, כדי לתמוך במחויבותה לאנרגיה מתחדשת ולהקטין את טביעת הרגל הפחמנית שלה. על פי הערכות החברה, תחזית התפוקה מהלוחות, שהחלו לפעול בימים אלה, עומדת על  כ- 280 אלף KwP (קילוואט מותקן). בחברה מדווחים שנבחנת כעת הרחבת השימוש בלוחות הסולאריים למתקני ייצור נוספים.הנתונים דווחו בדו"ח הקיימות הראשון של החברה, שסוקר את פעילויות החברה בתחומי ההשקעה האחראית (ESG) – שמירה על הסביבה, צדק חברתי וממשל תאגידי.


"חדשנות טכנולוגית בייצור מסמנת כיום פוטנציאל גדול באפשרויות צמצום טביעת הרגל הפחמנית", אומרת רוזה קובלנס, סמנכ"לית קיימות בסטרטסיס. "נושא הקיימות הוא חלק מהותי מהייעוד של סטרטסיס, שעוברת בימים אלו להתמקד ביישומים תעשייתיים של הטכנולוגיה".

לדברי קובלנס, תחום ההדפסה בתלת מימד, ובמיוחד זה התעשייתי, תופס מקום של כבוד בחזית המאבק בשינוי האקלים."לקוחות המשתמשים בטכנולוגיית ההדפסה בתלת מימד מצמצמים את הפסולת ופליטות הגזים שלהם בעצמם – באמצעות היכולת ליצור באופן מקומי, ללא תלות בשרשראות אספקה מסורבלות, בדיוק את הכמות הנדרשת בהתאמה אישית, וללא מלאים מיותרים. במקביל אנו גם מבצעים חשיבה מחדש והתאמות לגבי כל פעילות החברה, למשל אופן צריכת משאבים כמו אנרגיה או מים ומעבר לאנרגיה מתחדשת. הפאנלים הסולאריים הם רק דוגמה אחת ליישומים אפשריים אלה".

אודות סטרטסיס (Stratasys)

Stratasys  היא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasysיתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר.