מבין 100 החברות בדירוג 12 נכללות גם בדירוג Global 2000, לצד ענקיות טכנולוגיה, תאגידים גלובליים וקונגלומרטים רבי השפעה.

לרשימה המלאה של "פורבס ישראל"

עדיין טבע

למרות הטלטלה שעברה ואיבוד ההובלה כחברה הישראלית בעלת השווי הבורסאי הגבוה ביותר – טבע מוכיחה שלפחות מבחינת ייצור הכנסות אין שני לה. עם הכנסות שנתיות של למעלה מ-16 מיליארד דולר וצפי דומה בסיכום-2021 היא ממוקמת עדיין במקום הראשון מבין החברות הישראליות המובילות ובמקום 936 בעולם.

שלושת הבנקים המסחריים הגדולים בישראל תופסים את המקומות הגבוהים בצמרת הרשימה, אחרי טבע – בנק הפועלים שסיכם שנה פנטסטית עם הכנסות של 4.7 מיליארד דולר ורווחים של כ?600 מיליוני דולרים מדורג במקום השני (948 בעולם), אחריו בנק לאומי (968 בעולם), שהציג תוצאות דומות ובנק מזרחי טפחות מיד אחריהם במקום הרביעי (1,281 בעולם). את החמישייה המובילה סוגרת ענקית הסייבר צ'ק פוינט בזכות רווחים של כ?850 מיליוני דולרים ושווי שוק של 16 מיליארד דולר.

ענקית סייבר נוספת ברשימה היא פאלו-אלטו נטוורקס של ניר צוק, שהעתיק לאחרונה את מגוריו לישראל ופתח בגיוס מאות עובדים למטה החברה בארץ. החברה שייסד צוק לאחר שעזב את צ?ק פוינט כבר שווה יותר מפי שניים ממנה כ-36 מיליארד דולר.

את העשירייה הפותחת נועלת אמדוקס המדורגת בעולם במקום ה-1,908, בזכות מכירות של יותר מ-4 מיליארד דולר, רווחים של כ-680 מיליון דולר ושווי שוק שחצה את רף ה-10 מיליארד דולר.

אחת החברות הפחות מוכרות שמככבות ברשימה היא נובוקיור, המפתחת מכשור רפואי ייחודי לטיפול בחולי סרטן ומדורגת במקום ה-14. מניית החברה מחיפה, שסיימה את 2020 עם הכנסות של חצי מיליארד דולר ורווחים של 20 מיליון דולר, השלימה בשנה האחרונה זינוק של כ-270%. עם שווי של יותר מ-20 מיליארד דולר היא אחת מהחברות הישראליות בעלות השווי הגבוה בעולם.

WIX, המפתחת פלטפורמה לאתרי אינטרנט ומדורגת במקום ה-19, צברה השנה בחסות הקורונה הכנסות של קרוב למיליארד דולר ולמרות הפסדים בשורה התחתונה היא אחת מהישראליות הגדולות בעולם במונחי שווי שוק (כ-17 מיליארד דולר).

הכתבה פורסמה לראשונה ב"פורבס ישראל"