דאסו סיסטמס הציגה את התאום הווירטואלי של גוף האדם בתערוכת CES 2022

יום ה', 30 בדצמבר 2021

דאסו סיסטמס תציג לראשונה את חוויית התאום הווירטואלי של גוף האדם בתערוכת CES 2022

דאסו סיסטמס  תאפשר למשתתפי CES 2022   ב-5-8 בינואר 2022 בלאס וגאס  "לפגוש" את התאום הווירטואלי שלהם ולהתוודע לאפשרויות החדשות  שמציע תאום וירטואלי של גוף האדם לטיפולים רפואיים 

המבקרים בדוכן מס' 8715 של דאסו סיסטמס, באולם הצפוני של מרכז הכנסים של לאס וגאס, ייצאו למסע בו יעברו שלוש חוויות אינטראקטיביות הממחישות את חוויית התאום הווירטואלי של גוף האדם - המעוז הבא בתחום מדעי החיים והבריאות המאפשר להמחיש, לבחון, להבין ולחזות את כל מה שלא ניתן לראות, מהאופן שבו תרופות משפיעות על מחלות ועד לתוצאות ניתוחיות חזויות לפני הטיפול בחולה עצמו.

המסע מתחיל בחוויית תאורה וולומטרית בה מוצג תאום וירטואלי גדול מהחיים של ראשו של המבקר, המצולם לפני כן למטרה זו. תמונת מראה זו הולכת ונעשית שקופה עד שחושפת לבסוף מוח שניתן לסובב ולבחון מכל צדדיו. המוח פועם בצבעים ובתבניות המסמלים מצבי מחלה שונים. לאחר מכן, יצפה המבקר באנימציה של הלב. עם כל פעימת לב, התאום הווירטואלי גדל בממדיו עד שהוא מתרחב לחלקיקים החושפים את קווי המתאר של המבקר, שיוכל לרקוד, לנוע ולקיים אינטראקציה עם התאום הווירטואלי שלו לפני שיתמוסס לענן נתונים.

לאחר מכן, ישתתף המבקר בחוויות מציאות רבודה המדגימות את הלב החי והמוח החי - שתי יוזמות הנמצאות כבר בשימוש כיום על ידי חוקרים, יצרני מכשור רפואי ורופאים המאפשרות פיתוח מודלים וירטואליים מדויקים ביותר לשחזור מצבים רפואיים ובדיקת אפשרויות טיפול. המבקר יוכל להחזיק, לסובב ולמחוץ בידיו העתקים מודפסים בתלת ממד של לב ומוח, המצוידים בחיישנים ורכיבי עיבוד מובנים, ולראות את פעולותיו משתקפות בתאום וירטואלי על מסך מגע מחובר בזמן אמת. דגם הלב הפיזי מודד את קצב הלב של המבקר, בעוד שהתאום הווירטואלי של הדגם פועם בהתאם לדופק של המבקר ומציג את קצב הלב שלו על המסך. כאשר המבקר מקיים אינטראקציה עם המודל הפיזי של המוח, הוא יכול לחקור את ההמיספרות שלו על התאום הווירטואלי, וללמוד עוד על תפקודיהן השונים.

בנוסף לחוויות אלו, יוכלו המבקרים בדוכן של דאסו סיסטמס להצטרף לניסוי קליני מדומה וללמוד כיצד משמשים פתרונות Medidata  את החברה לפיתוח התרופות והחיסונים המובילים בעולם.

למידע נוסף על דאסו סיסטמס: www.3ds.com