חברת הסייבר הישראלית תופין נמכרת לפי שווי של 570 מיליון דולר

יום ד', 13 באפריל 2022
חברת הסייבר הישראלית תופין (Tufin) הודיעה  כי תימכר ל-Turn/River Capital - חברת השקעות המתמקדת בהשקעות בחברות תוכנה - לפי שווי של 570 מיליון דולר, גבוה בכ-60% משווי החברה כיום. מניית תופין מזנקת ב-40% במסחר המוקדם בוול סטריט, למחיר של 12.8 דולר. בעלי המניות בתופין יקבלו 13 דולר במזומן למניה, פרמיה של 44% על מחיר מניית החברה בימים האחרונים.
 
לפי ההסכם, בחודש הקרוב (עד 5 במאי) תחול תקופה של “go-shop” – כלומר, תופין תוכל להמשיך לחפש רוכש פוטנציאלי לחברה. תופין צופה כי העסקה תושלם ברבעון השני של 2022, כלאחר מכן החברה תימחק מהמסחר ותהפוך לחברה פרטית. מייסדי תופין, המנכ"ל ראובן (רובי) כיטוב וסמנכ"ל הטכנולוגיה ראובן האריסון, החליטו כי יצביעו בעד ההסכם.
 
תופין מספקת פתרונות אבטחת מידע כוללים לארגונים, ומסייעת להם להנהיג מדיניות אחידה של אבטחת מידע בסביבות שונות של ענן. מוצריה של החברה קובעים את הכללים לתקשורת בין פרטים, מערכות ואפליקציות, ומספקים אבטחת מידע אוטומטית מבוססת מדיניות, כך שהלקוחות מסוגלים לקצר את הזמן לביצוע שינויים במערכות המידע של הארגון - מימים לדקות.
 
החברה הוקמה ב-2005, וב-2019 הונפקה בבורסת ניו יורק לפי שווי של 454 מיליון דולר, אחרי הכסף, כאשר מחיר המניה בהנפקה נקבע על 14 דולר - הקצה העליון של טווח מחירים של 14-12 דולר למניה שתוכנן להנפקה. כעת החברה נמכרת לפי מחיר מניה נמוך יותר.
 
תופין דיווחה על עלייה של 10% בהכנסות ב-2021, לכ-111 מיליון דולר, לעומת 2020. ההפסד התפעולי של החברה גדל גם הוא, ב-9%, ל-36 מיליון דולר. ההפסד התפעולי המתואם (Non-GAAP) עמד על 22 מיליון דולר. ההפסד הנקי של החברה ב-2021 גדל ב-4% ל-36.9 מיליון דולר, או 4 סנט למניה, ובכך היא עקפה את תחזיות האנליסטים להפסד של 7 סנט למניה.
 
תחזית החברה ל-2022 היא לעלייה בהכנסות ל-129-123 מיליון דולר. עם זאת, במקביל החברה צפתה כי ההפסד התפעולי המתואם יגדל השנה לכ-29-24 מיליון דולר. יתרות המזומנים של תופין נכון לסוף 2021 עומדים על 89 מיליון דולר. מאז הנפקתה מניית תופין ירדה ב-57%.
 
רובי כיטוב מנכ"ל תופין התייחס לשלוש השנים האחרונות בהן החברה הייתה חברה ציבורית ואמר כי "עשינו הרבה מאד, היה לנו לא קל בתקופת הקורונה, אבל יצאנו מהמשבר הזה והצלחנו לעלות על דרך של צמיחה. המעבר לחברה פרטית עוד אבן דרך בחיים של החברה. אני מאמין שהמניה הייתה בתמחור חסר, אבל אין לנו השפעה על המניה".
 
לדבריו מדובר במהלך מצוין עבור החברה ועבור המשקיעים שלנו, כששווי החברה כפי שהוא מגולם בעסקה מהווה פרמיה יפה על מחיר המניה היום ובחודשים האחרונים.
 
"אם מבצעים מעבר כזה בצורה אגרסיבית ולגמור אותו תוך שנה, זה משפיע על ההכנסות וגם על תזרים המזומנים. בתור חברה פרטית נוכל להגיע לרווחיות בצורה יותר מהירה. קיבלנו את ההצעה והחלטנו שזה המהלך הכי טוב לחברה וגם עבור המשקיעים", אמר כיטוב.