חידושים במערכת ההפעלה FortiOS

יום ג', 12 באפריל 2022

 

פורטינט(נאסד"ק: FTNT), הפעילה  בפתרונות אבטחת סייבר מקיפים, משולבים ואוטומטיים, השיקה את מערכת ההפעלה FortiOS 7.2, הכוללת עדכונים חדשים למערכת ההפעלה המובילה של החברה, המשמשת כבסיס של מארג האבטחה (Security Fabric) של פורטינט. המערכת החדשה כוללת מעל ל-300 תכונות חדשות המשפרות את היכולת של פורטינט לשלב אבטחה בכל קצוות הרשת, יחד עם ביצועים ויכולת גדילה הדרושים כדי לאתר ולמנוע איומים לאורך כל התשתית של הארגון.  

תמיכה ברשתות היברידיות והאצת ביצועים עסקיים

צוין כי צמיחה והרחבה של הארגון הדיגיטלי, תוך הגנה על תשתית מבוזרת, מעולם לא היו יותר קריטיות או מורכבות יותר. הרשתות כיום הן היברידיות בעיצובן – ומבוזרות על גבי האתר המקומי, בקצוות הרשת ובענן – והן ימשיכו להוות גורם המאפשר את ההאצה הדיגיטלית. לפי ברנדון באטלר, מנהל מחקר, רשתות ארגוניות ב-IDC, "הרשת היא הבסיס לשימוש מאובטח, בעל יכולת גדילה ויעיל של סביבת הענן, קצוות הרשת ויישומי IoT. ארגונים כיום זקוקים לרשתות היברידיות, המאפשרות ליישום ולתהליכי עבודה לנוע בצורה רציפה לאורך כל הרשת, כך שכל משתמש וכל התקן יהיו מסוגלים לגשת למידע קריטי מכל מיקום. ניהול משולב של רשת ואבטחה מתקדמות הופך לגורם מאפשר רב עוצמה של ההאצה הדיגיטלית".

מערכת ההפעלה FortiOS 7.2מספקת שירותי אבטחה חדשים מבוססי בינה מלאכותית של FortiGuard, שדרוגים בפלטפורמת הרשת והאבטחה המשולבת היחידה הזמינה כיום ואיחוד נוסף בין מוצרי אבטחה נקודתיים לאורך רשתות, נקודות קצה ועננים. שדרוגים אלו מאפשרים ל-FortiOS להמשיך להגן על הרשתות ההיברידיות של ימינו לאור נוף האיומים הגובר, תוך שהמערכת מסייעת לארגונים להשיג האצה דיגיטלית.

שירותי אבטחה חדשים מבוססי בינה מלאכותית של FortiGuard

חבילת שירותי האבטחה המקיפה של FortiGuardשל פורטינט מבוססת על המודיעין של מעבדות FortiGuardומשולבת בטבעיות במארג האבטחה של פורטינט כדי לספק אבטחה אוטומטית ומתואמת בזמן אמת. השירותים של FortiGuardמופעלים על ידי מודלים של למידת מכונה ובינה מלאכותית המעודכנים באמצעות מערכי נתונים מאוחדים הניזונים מרשתות, נקודות קצה וסביבות ענן, מחקר עצמאי מקיף ושיתוף פעולה נרחב בתעשייה. במערכת ההפעלה FortiOS 7.2, פורטינט מרחיבה את ההיצע באמצעות מגוון רב של שירותים חדשים ושדרוגים במטרה לעצור איומים ידועים ולא ידועים במהירות וביעילות יותר מאשר בעבר.

השירותים החדשים כוללים:

Sandbox   מוטמע – הגנה טובה יותר מפני תוכנות כופר בהשוואה לפתרונות אשר מאפשרים לקבצים חשודים להיכנס לרשת ואז מוכרחים לרדוף אחר הנוזקות לאחר התקיפה.

הגנת התקנים מתקדמת – השירות מנטר ומבצע הפרדה של התקני OTו-IoTבאופן אוטומטי בהתבסס על מאפייני הרשת הייחודיים שלהם, מאפשר זיהוי מלא ומשתמש בחוקה מותאמת על מנת לאכוף מדיניות מתאימה ולהפוך את תיקון החולשה לאוטומטי. 

איתור התפרצויות – הגרסה החדשה מאפשרת תגובה מהירה יותר להתפרצות של מתקפות באמצעות התראות מיידיות ושימוש בסקריפטים אשר מזהים ומגיבים אוטומטית לאיומים חדשים כדי לספק לצוותי ה-SOCזמן מהיר יותר לאיתור ותיקון.

SOC-as-a-Serviceמאפשר לצוותי ה-SOC  להתמקד בביצוע פעולות משמעותיות יותר באמצעות ניהול ובקרה על ידי צוות המומחים הגלובלי של פורטינט. שירות מצורף זה מתומחר בצורה נוחה בעלות קבועה עבור התקני NGFW

אבטחת גלישה לאינטרנט – שירותיURL, DNS  וסינון ווידאו מבוססי בינה מלאכותית מספקים הגנה מקיפה מפני איומים כדי להתמודד עם מגוון איומים, כולל מתקפות כופר, גניבת פרטים אישיים, פישינג ומתקפות אחרות מבוססות-אינטרנט.  

ועוד.

ג'ון מדיסון, סגן נשיא לתחום מוצרים ומנהל שיווק ראשי בפורטינט, אמר כי,"פורטינט ממשיכה לדחוף את גבולות האפשרי בשילוב בין רשת ואבטחה כדי לאפשר ללקוחות ולשותפים להתחרות בצורה מוגנת ויעילה בשוק הדיגיטלי של ימינו. לא ניתן יותר להתייחס לתקשורת ואבטחה כאסטרטגיות נפרדות.

ההווה והעתיד הנראה לעין מורכבים מרשתות היברידיות ורק באמצעות אבטחה בבסיסן, הרשתות הללו יסתגלו במהירות ובאופן מותאם כדי לאבטח את כל הקצוות. מעל ל-20 שנים של מחקר ופיתוח אורגניים מיצבו את פורטינט ככוח המניע מאחורי החדשנות בתחום אבטחת הסייבר. כעת, עם ההשקה של מערכת ההפעלה FortiOS 7.2, פורטינט קובעת סטנדרטים חדשים בתעשייה עבור רשת ואבטחה משולבות".   

אודות פורטינט

פורטינט מדורגת במקום הראשון במספר ההתקנים שסיפקה ברחבי העולם.מעל ל-565,000 לקוחות ברחבי העולם בוטחים בפורטינט כדי לאבטח את העסקים שלהם. פורטינט מפעילה את אחת מתוכניות ההדרכה הגדולות והמקיפות ביותר בתעשייה במטרה להנגיש את הדרכות הסייבר והזדמנויות תעסוקה חדשות לכל המעוניין באמצעות ה-Fortinet NSE Training Institute  ויוזמת Training Advancement Agenda (TAA). למידע נוסף היכנסו לאתר http://www.fortinet.com, בלוג של פורטינטאו במעבדות FortiGuard.