מיקרוסופט הוציאה 113 מיליון דולר לתשלום פיצויים למפוטרים

יום ד', 27 ביולי 2022

כיצד נראית ההאטה במשק האמריקאי (והישראלי?)  בסוף חודש יוני עדכנה מיקרוסופט  שההכנסות שלה נפגעו מעט מתנודות שערי החליפין וכן האטה את קצב גיוס העובדים. החברה דיווחה על הכנסות של 51.9 מיליארד דולר לעומת ציפיות ל-52.5 מיליארד דולר. הרווח הנקי הסתכם ב-2.23 דולרים למניה וזאת מול תחזיות לרווח של 2.29 דולרים למניה. סימני האטה נראים גם במאזנים ובירידות במניות של חברות נוספות בתקופה האחרונה. 

בין הגורמים להחמצת  התחזיות ציינו במיקרוסופט את התנודות במטבעות ואת הפסקות הייצור בסין שהובילו לאובדן הכנסות של 300 מיליון דולר בהסכם OEM למערכת ההפעלה של חלונות. כמו כן, מציינים במיקרוסופט כי ירידה בהוצאה לפרסום השפיעה לרעה על פעילות הרשת החברתית המקצועית לינקדאין ומנוע החיפוש בהיקף של 100 מיליון דולר. הפחתה משמעותית של הפעילות ברוסיה תרמה להגדלת הוצאות התפעול ב-126 מיליון דולר. מעבר לכך, הדוחות חושפים כי מיקרוסופט  צימצמה את כוח האדם שלה והדבר  התבטא  בהוצאה של 113 מיליון דולר בגין תשלום פיצויים לעובדים שפוטרו.  

ועוד סימן להאטה: חטיבת הענן יצרה הכנסות נמוכות מהצפוי של 20.9 מיליארד דולר, ירידה מסוימת  שכן התחזיות דיברו על 21.1 מיליארד דולר. בחולשה בלטה גם פעילות של קונסולות המשחק XBOX עם ירידה של 6% בהכנסות מתוכן ושירותים.     

 הרבעון שהסתיים ביוני חותם גם את שנת הכספים במיקרוסופט. החברה רשמה במהלך השנה כולה הכנסות של 198.3 מיליארד דולר, צמיחה של 18% ורווח תפעולי של 83.4 מיליארד דולר, לאחר התחלה יפה. הרווח הנקי עלה ב-19% ל-72.7 מיליארד דולר.