ארי גרגיר, מנכ"ל RedC Biotech Ltd, זוכה בפרס של 500,000 דולר

יום ה', 24 במרץ 2022

 

ארי גרגיר, מנכ"ל RedC Biotech Ltd, זוכה בפרס של 500,000 דולר בתחרות "פרסי אבירם - טכנולוגיה לאנושות" לחברות סטארט-אפ שיוצרות תועלת אמיתית לאנושות לצד עסקים מהותיים במזרח התיכון ובצפון אפריקה.

קרן משפחת אבירם (Aviram Family Foundation) שיתפה פעולה עם פורבס (Forbes) באירוח אירוע הפתיחה של "פרסי אבירם - טכנולוגיה לאנושות" (Aviram Awards - Tech for Humanity) ושל תחרות הסטארט-אפים. האירוע היה השיא של חיפוש שנמשך חודשים אחר הסטארט-אפים המבטיחים ביותר במזרח התיכון ובצפון אפריקה מבין אלו המציעים שילוב של עסקים נהדרים עם השפעה חזקה על האנושות.

באירוע בדובאי, שהגיע לאחר תחרות פיץ' שנערכה על הבמה בפני הנוכחים, העניקו קרן משפחת אבירם ופורבס את הפרס הגדול לארי גרגיר, מנכ"ל RedC Biotech Ltd  שזכה ב-500,000 וכן בליווי של היזם זיו אבירם, מייסד ונשיא הקרן, שישמש עבורו כמנטור. בנוסף, המתחרה שהגיע למקום השני, בארה וואהבה, מייסד שותף ו-CTO  של Akyas Sanitation קיבל $100,000; והמסיים במקום השלישי, סער ספרא, מנכ"ל Beewise, קיבל 50,000 דולר.

RedC Biotech, שבסיסה בישראל, מפתחת תהליך תעשייתי חדשני לייצור תאי דם אדומים אוניברסליים (RBC) לעירויי דם מצילי חיים ופלטפורמה ייחודית לטיפולים מתקדמים, עם פוטנציאל שוק עולמי שעומד על למעלה מ-20 מיליארד דולר.

האירוע כלל גם שיחה וירטואלית מיוחדת עם הנשיא לשעבר ביל קלינטון.

פרסי אבירם - טכנולוגיה לאנושות היא היוזמה הראשונה שהושקה על ידי קרן משפחת אבירם, שהוקמה בידי זיו אבירם  ומשפחתו. המשימה של פרסי אבירם - טכנולוגיה לאנושות היא לעודד יזמים מבטיחים לשלב עסקים משמעותיים עם תועלת אמיתית לחברה שתשפיע על חייהם של מיליונים.

צוות השופטים הורכב ממנהיגים עסקיים מובילים בעולם כולל זיו אבירם, מייסד ונשיא קרן משפחת אבירם, פאטימה אל ג'אבר, חברת הדירקטוריון של קבוצת אל ג'אבר, סטיבן ברטוני, עוזר עורך מנהל, מייסד, פורבס, כריסטינה הו, ראשת מנהל עסקים, G42 Sports Analyticsודיאנה ווילדה, מייסדת שותפה של Aurora50.

התחרות משכה מאות פניות מחברות סטארט-אפ מרחבי המזרח התיכון וצפון אפריקה. כדי להעפיל לתחרות, הסטארט-אפים נדרשו להוכיח שהם עסק בר-קיימא עם תפיסה מבוססת שמשפיעה לטובה על האנושות, עם פחות מ-5 מיליון דולר בהכנסות כוללות מאז ההקמה, ושהם פועלים מאלג'יריה, בחריין, מצרים, ישראל, ירדן, מרוקו, ערב הסעודית או איחוד האמירויות.

ל-SoftNews  נמסר כי תחרות זו תתקיים מדי שנה והיא נועדה לשמש כקרש קפיצה לצמיחה ארוכת טווח עבור יזמים אלו ולהפוך את הרעיונות שלהם למציאות. לאחר תהליך שיפוט נרחב, שבמהלכו השתתפו המועמדים לחצי הגמר באירוע וירטואלי בו קיבלו אימון ממנטורים שזוהו על ידי פורבס וטיפים כיצד לחדד את הפיץ' שלהם, צומצם מאגר המועמדים לחמישה פיינליסטים:

  • Ba Alf Seen Ltd(ירדן): הסטארט-אפ מאחורי Akyas, מערכת חדשנית לטיפול בשפכים בשקית שיכולה לשמש לקומפוסטציה, שהינה ניידת וקומפקטית, ומטרתה להפחית מחלות הנישאות במים ולהפוך פסולת למוצרי ביולוגיים בהם ניתן להשתמש בהם לטיוב אדמה או מטרות חקלאיות אחרות.
  • Beewise(ישראל): הכוורת הרובוטית הראשונה והיחידה המונעת בידי בינה מלאכותית. כדי להאריך את חייהן של הדבורים, לשפר את ההאבקה ולהגדיל את תנובת הדבש, Beewise יצרה כוורת אוטונומית, המשתמשת באנרגיית השמש, שיכולה לנטר אחר הדבורים מסביב לשעון, להעריך כל הזמן את הצרכים שלהן ולהחיל טיפול בזמן אמת - והכל ללא התערבות אנושית.
  • Bio-Circular (Biotic) Ltd(ישראל): Biotic  רוצה לפתור את משבר הזיהום העולמי על ידי האצת ההתרחקות משימוש בפלסטיק מבוסס מאובנים. לשם כך, החברה יצרה פולימרים עמידים, מבוססי חומרים ביולוגיים שמתכלים לחלוטין, היכולים לשמש עבור הרוב המכריע של השימושים בפלסטיק של ימינו, כולל באריזות חד פעמיות ומוצרים חד פעמיים.
  • BMTA&C(מרוקו): לאחר שגילו שחקלאים יכולים להפסיד עד שליש מהיבול שלהם בגלל גישה מוגבלת לפתרונות אחסון קר, הצוות ב-BMTA&C  המציא מקרר סולארי שמאריך את חיי המדף של יבולים מ-2 ל-20 ימים.
  • RedC Biotech Ltd(ישראל): RedC Biotech  מפתחת תהליך מהפכני לייצור המוני של תאי דם אדומים מתאי גזע, שיוכלו לשמש לאחר מכן בתי חולים וארגוני סיוע בכל רחבי העולם, מתוך כוונה לבטל את הצורך בדם מתרומות של מתנדבים ולמתן טיפולים מצילי חיים נוספים.

באירוע פרסי אבירם - טכנולוגיה לאנושות, שהתקיים בדובאי, הוזמנו חמשת הפיינליסטים להציע הצעות בשידור חי על הבמה לפאנל השופטים ולמשתתפים באירוע. במהלך קבלת הפנים של האירוע, קרן משפחת אבירם ופורבס הכריזו על הזוכים הסופיים:

  • ארי גרגיר, מנכ"ל, RedC Biotech Ltd, זכה בפרס הגדול של 500,000 דולר וליווי מומחה כמנטור עם זיו אבירם
  • בארה וואהבה, מייסד שותף ו-CTO, Akyas Sanitation, זכה בפרס השני של 100,000 דולר
  • סער ספרא, מנכ"ל Beewise, זכה בפרס השלישי של 50,000 דולר
  • ארי גרגיר, מנכ"ל, RedC Biotech Ltdזכה בתואר בחירת הקהל, וליווי מומחה כמנטור עם זיו אבירם