הפיתוח הישראלי שילחם בזיהומים נחשף ב- MEDICAL INNOVATION

יום ו', 29 באפריל 2022

 

בכנס חדשנות רפואית הבינלאומי בבודפשט  ובין מוביליו פרופ' זאב רוטשטיין  נחשפו טכנולוגיות ישראליות חדשניות בתחום הרפואה.

כנס MEDICAL INNOVATION  בבודפשט שמשך אלפי מבקרים הציג חידושים בולטים של חברות מדיקל ישראליות  ובמהלכו הציגו החברות  את הטכנולוגיה הישראלית בפני צמרת ענף הבריאות וההנהגה האירופאית.

מהצד הישראלי הובילו פרופ' זאב רוטשטיין  וחברות כמו  כללית AppScent Medical  ועוד. בין המשתתפים אישים בולטים בתחום כמו שרי הבריאות של רומניה ובולגריה מנכ"לי בתי חולים ומנהלי מחלקות מרחבי אירופה ולצידם ראשי ממשלת רומניה לשעבר, נשיא בולגריה לשעבר, נשיא קרואטיה ועוד.

אחד המוצרים שקיבלו תשומת לב רבה מצד המשתתפים הינו מוצר של חברת IGIN בשיתוף קבוצת Geomatrix הישראלית שותפה והאחראית בפועל על פיתוח המוצר. מדובר  במערכת אוטומטית ללבישת כפפות באופן סטרילי ביותר, ללא מגע יד, וללא העברת זיהומים. בפעולה פשוטה, שאורכת שניות בודדות בלבד, מכניסים יד למכונה ומוציאים את היד כשהיא כבר עם כפפה נקייה וסטרילית. זהו פתרון אידיאלי ללבישה מהירה ונוחה ללא פחת של כפפות קרועות בהיגיינה מקסימלית. המערכת בעלת שליטה ובקר מלאים המספקת לצרכן DATA על רמת ההיגיינה במחלקה שלו.

בנוסף לחשיפות הטכנולוגיות התקיימו במשך יומיים פגישות עם אנשי מפתח בכירים מתחומי חדשנות הרפואה בהם :  נשיא בולגריה לשעבר ,ד?ר אנדריי באציו, סגן שר הבריאות הרומני טורוס פארמה  וולאדו בוקובסקי ראש ממשלת צפון מקדוניה לשעבר . 

בפגישה עם נשיא בולגריה הפגישה נסבה סביב אפשרויות לשיתוף פעולה עסקי של חברות igin ו- Geomatrix בבולגריה ורומניה. לרבות, סיוע ותמיכה ממשלתית ומתן האפשרויות לסבסוד מימון, כמו כן סיוע ברגולציה, תמיכה עסקית בחיבור למפעלים ברחבי אירופה, ייצור והפצה. הנשיא ציין כי בין ישראל להונגריה יחסים נפלאים מה שמעודד את הרצון לשיתוף פעולה בתחומים מגוונים רבים.

בתמונה  Geomatrix group  צוות IGIN, ושותפים אסטרטגיים