נוטניקס משיקה גרסה חדשה של פלטפורמת ענן

יום א', 10 באוקטובר 2021
נוטניקס משיקה גרסה חדשה של פלטפורמת הענן, המקלה על תפעול ריבוי עננים
 
נוטניקס, הפעילה  בתחום ריבוי העננים ההיברידי, הכריזה בכנס .Next 2021 על תכונות חדשות בפלטפורמת הענן שלה- Nutanix Cloud Platform, ובכלל זה על השקת גרסה 6 לתוכנת AOS שלה, המסייעת לארגונים לבנות מרכזי נתונים מודרניים ומוגדרי תוכנה ולזרז את יישום אסטרטגיית ריבוי העננים ההיברידית שלהם.
 
עם AOS 6, ארגונים מקבלים פונקציות חדשות בתחום המחשוב הווירטואלי המובנות בפתרון ופונקציות עוצמתיות בתחום הרשתות שאחרת היו דורשות חומרה, תוכנה ומיומנויות מיוחדות כדי ליישם אבטחה עסקית רציפה ואסטרטגיה להתאוששות מאסון. בנוסף, בשל האופי האינטגרטיבי של פלטפורמת הענן של נוטניקס, כל הפונקציונליות מנוהלת באמצעות ממשק אחד, מה שמקטין את התקורה התפעולית באופן משמעותי.
 
רג'יב מיראני – סמנכ"ל הטכנולוגיות של נוטניקס, אמר: "הלקוחות שלנו מחפשים פתרונות ענן שיכולים להתאים לצרכים שלהם, עם דגש על פשטות, גמישות וחופש לבחור את הטכנולוגיה המתאימה לכל מצב. פלטפורמת הענן של נוטניקס ממשיכה לאגד סביבות נפרדות - חוסר יכולת לתקשר בתוך צוותי IT כאשר המטרה היא לפשט את תפעול המערכות כך שהלקוחות יוכלו להתמקד בצרכיהם העסקיים. בעזרת התכונות החדשות שהצגנו אנו מתמקדים בפתרון האתגרים הנפוצים עימם מתמודדים ארגונים רבים בסביבות ריבוי עננים היברידים, כולל אבטחה, התאוששות מאסון, ורשתות וירטואליות".
 
לקוחות המאמצים את Nutanix Cloud Platform עם AOS 6 יקבלו גישה ליכולות חדשות של המשכיות עסקית והתאוששות מאסון (BCDR-Business Continuity Disaster Recovery) שבעבר נמצאו רק בפתרונות מיוחדים. AOS 6 בנויה כך שיש בה הצפנה מקצה לקצה לכל תעבורת שכפול המידע בין מערכות למטרת התאוששות מאסון, יכולת למנף את הענן הציבורי כאתר משני, תמיכה במימוש של שני אתרים אקטיביים (כלומר Active/Active) גם עבור שכבת הווירטואליזציה AHV המובנה, המאפשרת להתגבר אוטומטית על כשלים במקרה של אסון.
 
בנוסף, לוח מחוונים חדש מספק מבט מקיף על תחום ההתאוששות מאסון ומציג את נתונים וסטטיסטיקות על הרפליקציה באתרים ראשוניים ומשניים. יכולות אלה מאפשרות לארגונים לוותר על חומרה ותוכנות ההתאוששות מאסון מיוחדות, להפחית את עלויות הרישוי, לשפר את זמן ההתאוששות, לפשט את פעולות ניהול ההתאוששות.
 
גרסת מערכת ההפעלה החדשה AOS 6 כוללת כעת את Flow Networking – המציעה תקשורת כתוכנה (SDN) עבור שכבת הווירטואליזציה המובנת AHV המאפשר ללקוחות לפשט את הרשת שלהם באמצעות חלונית אחת מוגדרת תוכנה. חברות וספקי שירותים יכולים כעת ליצור בקלות עננים וירטואליים פרטיים (VPC) כדי להציע למשתמשים שלהם זריזות ותאימות לענן עם תלות מינימלית במתגי חומרה ונתבים.
 
באמצעות  Flow Networking קיימות גם יכולות VPN המאפשרות ללקוחות לגשר ולהרחיב את הרשתות הווירטואליות שלהן לכל תשתית ענן ציבורית ופרטית. היכולת לספק קישוריות ענן לפי דרישה, ללא צורך ברכיבים פיזיים ייעודיים ותצורות מורכבות אחרות, מפחיתה עוד יותר את המחיר ומפשטת את הפעולות עבור הלקוחות.
לפרטים נוספים - https://www.nutanix.com/blog/announcing-aos-6.
 
אודות נוטניקס:
Nutanix הינה מובילה עולמית בפתרונות ענן וחלוצה בפתרונות תשתית Hyperconverged, מה שהופך עננים לשקופים ומשחרר לקוחות להתמקד בפעילויות העסקיות שלהם. ארגונים ברחבי העולם משתמשים בנוטניקס כדי למנף פלטפורמה אחת לניהול כל יישום בכל מקום בסביבות ריבוי העננים ההיברידיות שלהם.