אפל מודה: אנשים לא רוצים אייפון 13

יום ש', 4 בדצמבר 2021

 

אפל מודה: אנשים לא רוצים אייפון – חוץ מבמדינה אחת.

עתה מסתבר שמכירות אייפון 13 נמוכות משמעותית מכפי שהיו אמורות להיות, כך לפי דיווח  אתר בלומברג. זאת לאחר שמקורות בחברות המספקות רכיבים לסמארטפון של אפל מסרו לאתר כי ענקית הטכנולוגיה הודיעה לספקיות כי היא מקצצת את הזמנות הרכיבים למכשירים – צעד המהווה הודאה כי היא מפקפקת בסיכוי  שתצליח למכור את כמות המכשירים שהזמינה מלכתחילה.אין זו הפעם הראשונה שהחברה מקצצת את כמות המכשירים שהיא מתכננת למכור מהדגם הנוכחי של האייפון, לאחר שלפני פחות מחודשיים חתכה את מספר ההזמנות לשנת 2021 מ-90 מיליון ל-80 מיליון. בתרשים: ירידה בחלקו של האייפון בכלל עוגת אפל. 

עד לאחרונה הדעה הרווחת היתה כי הסיבה היא לא חוסר יכולת למכור את המכשירים, אלא משבר שרשרת האספקה שמונע לכאורה טכנית את ייצור מספר המכשירים הראשוני שהזמינה החברה. עתה, נראה כי לא המשבר הוא שמונע מהחברה למכור מכשירים – אלא חוסר נכונות מצד לקוחות לרכוש את המכשירים החדשים.

 בתרשים מימין: מכירות אייפון של אפל בשנים האחרונות 

למרות הירידה בתחזיות המכירה, אפל רחוקה מלהרים ידיים: אנליסטים צופים כי הרבעון הנוכחי עדיין ישבור את שיאי ההכנסות של אפל, עם מכירות בגובה של 118 מיליארד דולר.

בנוסף, בימים האחרונים פרסמה חברת המחקר Counterpoint הערכות לפיהן באוקטובר 2021, החודש השני למכירות אייפון 13, זינקו מכירות המכשירים שלה בסין בשיעור כה חד עד שהפכה, לראשונה מאז דצמבר 2015, ליצרנית הסמארטפונים המוכרת יותר במדינה המאוכלסת בעולם, עם נתח שוק של 22%, כאשר אחריה Vivo עם 20%, חברת האם שלה, Oppo, עם 18%, ואילו וואווי עם 8% בלבד, לעומת יותר מ-45% באפריל 2020 – לפני שנה וחצי. הדיווח בבלומברג הוריד זמנית את מניית אפל ב-4%, ואת מניות כמה מהספקיות העיקריות שלה ב-3% עד 8%. הנהלת אפל סרבה להגיב עלך הידיעות הללו.

אפל סירבה להגיב.