מהו פרק הזמן הנדרש לפיצוח תרחיש סייבר מורכב

יום ה', 7 ביולי 2022

 

ג'ון ברייס, זרוע ההדרכה של מטריקס, קיימה תחרות בין סטודנטים הלומדים בקורסי מגן סייבר ואבטחת מידע במכללה. התחרות נערכה על מנת להעניק לסטודנטים חווית לימוד ייחודית שתיתן להם ניסיון מעשי וכלים פרקטיים לקראת היציאה לשוק העבודה. במסגרת התחרות, נדרשו הסטודנטים להתמודד עם תרחיש של אירוע סייבר, המבוסס על מקרה אמיתי בו שרתיה של חברה נפרצים ומידע רגיש דולף החוצה.

בתחרות השתתפו סטודנטים נבחרים משמונה קורסי אבטחת מידע וסייבר פעילים במכללה. התחרות התקיימה בצורה מקוונת, ופרק הזמן המוגדר להתמודדות עם תרחיש הסייבר עמד על שלוש שעות. מבין 34 המתמודדים, במקום הראשון זכה תום ברויאר (24), אשר הצליח להתמודד בהצלחה עם התרחיש תוך 61 דקות. המקום הראשון זיכה את ברויאר בקורס תקיפה במכללת ג'ון ברייס, פרס בעלות של אלפי שקלים.

 

למקום השני הגיע עמרי אפק (23) אשר זכה בערכת גיימרים הכוללת אוזניות, מקלדת ועכבר.

 

למקום השלישי בתחרות הגיע איתן בנאומו (21) שזכה בזוג כרטיסים VIP   לסינמה סיטי.

במהלך התחרות נדרשו המתמודדים להתמודד עם תרחיש סייבר לפיו שרתיה של חברה נפרצו ודלף ממנה מידע רגיש, כולל פרטים של כרטיסי אשראי. בתוך התרחיש, הסטודנטים נדרשו לחקור את המקרה בצורה אקטיבית על ידי חקירת הקבצים שזוהו בזירה, זיהוי תקשורת לשרתי התוקפים ברשת האפלה ושימוש ביכולות פורנזיות על מנת למצוא את פרטיהם ולעלות על פרצות האבטחה שהובילו לתקיפה.

התחרות נערכה בסימולטור הייחודי CYBERIUM ARENA, אשר מעניק לסטודנטים תשתית להתמודד עם איום הסייבר ומלווה אותם גם במהלך הלימודים במכללה. הסימולטור מקושר למערכת Specto אשר אוספת נתונים על טכניקות ותקיפות סייבר בזמן אמת. השילוב בין מערכת Spectoלסימולטור מאפשרים לתלמידים ליווי בכל שלבי התמודדות התרחיש ומכין אותם להתמודדות עם אירועי תקיפה ואיומי סייבר נוספים אשר הם עשויים להתמודד איתם בעתיד. כמו כן, הסימולטור יודע להתחקות אחר פעילות התלמידים בזמן אמת, מה שמאפשר לתחקר את האירוע לאחר סיומו, להפיק לקחים ומסקנות ולשפר את דרכי הפעולה במקרים עתידיים.

מוטי חדד, מנהל מכללת ג'ון ברייס: "תחרות הסייבר שאנו מקיימים במכללה מעניקה לסטודנטים הזדמנות להתמודד עם אירוע תקיפה בדיוק כפי שהוא בעולם האמיתי. תרחיש התקיפה מדמה מצבים רבים מתוך עולם איומי הסייבר ובודק מגוון מיומנויות הנדרשות מלוחמי הסייבר. התחרות הינה דרך אחת מיני רבות בהן אנחנו משתמשים על מנת להעניק לסטודנטים שלנו חווית למידה ייחודית ומעניינת, וחשוב מכל - בעלת היבטים פרקטיים המכינים את הסטודנטים לעולם העבודה ולמקרים אמיתיים מולם יצטרכו להתמודד בעתיד".

אודות ג'ון ברייס הדרכה

חברת ג'ון ברייס הדרכה מקבוצת מטריקס הינה חברת ההדרכה המובילה בישראל ומהמובילות באירופה בתחום הדרכת המחשוב וטכנולוגיית המידע ובתחום הדרכת מיומנות הניהול, השירות והמכירות. לג'ון ברייס הדרכה 3 מרכזי הדרכה בישראל: בתל אביב, ירושלים וחיפה ומרכזים נוספים באירופה.

לאתר ג'ון ברייס>