נסיגה בהכנסות והמשך גלי הפיטורים

יום ד', 20 ביולי 2022

אותות אזהרה מהחברות קורנית דיגיטל וראדא 

קורנית דיגיטל שעוסקת בתחום ההדפסה הדיגיטלית על בדים מצמצמת את כוח האדם שלה בישראל ובחו"ל ובימים האחרונים היא החלה בפיטורים של עשרות מכ-900 עובדיה. 

קורנית נסחרת בנאסד"ק ובתחילת החודש היא פרסמה אזהרת רווח לרבעון השני של השנה, ותיקנה את הצפי שלה להכנסות שיהיו בין 56.4 ל-59.4 מיליון דולר, לאחר הפחתה של כ-4.6 מיליון דולר המיוחסת להשפעה חשבונאית של כתבי אופציה שניתנו לענקית אמזון. 

זאת, לאחר שעם פרסום דוחותיה לרבעון הראשון קורנית סיפקה תחזית הכנסות של בין 85 ל-95 מיליון דולר ברבעון השני, באופן שמשקף צמיחה של 10% לעומת הרבעון השני של 2021. 

עם פרסום אזהרת הרווח שלה, מנכ"ל קורנית רונן סמואל הסביר כי בעקבות הקורונה חלה ירידה בקניית ביגוד ברשת. כמו גם בגלל גורמי מאקרו שליליים שהואצו באופן משמעותי בשבועות האחרונים של הרבעון, עיכובים בהשלמת ההקמה של אתרי ייצור – שהובילו להאטה משמעותי בקצב ההזמנות למכונות ההדפסה שהיא מייצרת.

עדכון התחזית שלה לרבעון השני כולל צפי למרווח תפעולי שלילי של 16.8-19.3 מיליון דולר ול-EBITDA מתואם שלילי של 13.4-17.8 מיליון דולר, שהם בין 24% ל-30% מההכנסות. אלה כוללים את נטרול ההשפעה החשבונאית השלילית בגין כתבי האופציה שהוערכה בכ-10%. 

החברה צפויה לפרסם את תוצאותיה הכספיות המלאות לרבעון השני באוגוסט הקרוב. מקורנית דיגיטל טרם נמסרה תגובה. 

גם החברה הביטחונית ראדא   פרסמה אזהרה ולפיה ההכנסות שלה ברבעון השני יגיעו ל-22.5 מיליון דולר, בעוד שציפיות האנליסטים היו ל-36.1 מיליון דולר וברבעון המקביל הכנסותיה היו 28.3 מיליון דולר. ראדא, בניהולו של דב סלע, מספקת מכ"מים טקטיים לכוחות המתמרנים וכן פתרונות מתחום האוויוניקה (מערכות לכלי טיס).

ראדא הודיעה לאחרונה על מכירתה לחברת לאונרדו DRS האמריקאית, בעסקת מניות לפי שווי של כ-775 מיליון דולר, פרמיה של 34% על מחיר המניה בשוק קודם למועד הדיווח. מניית החברה ירדה מאז ב-22%, וכיום שווי השוק שלה הוא כ-450 מיליון דולר (ירידה של 45% במניה ממחיר השיא בחודש מרץ).