חברת הפינטק הישראלית טיפלתי תנסה לגייס 200-400 מיליון דולר

יום ב', 1 בנובמבר 2021
חברת הפינטק הישראלית טיפלתי שמפתחת פתרונות להעברת תשלומים, תנסה לגייס מיידית סכום של 200-400 מיליון דולר, וההערכות הן שתנפיק ב?2022. אם סבב הגיוס יושלם כמתוכנן, טיפלתי תכפיל את שווייה פי 5-4 בתוך שנה .
 
ל"כלכליסט" נודע כי חברת הפינטק הישראלית טיפלתי (Tipalti), שמפתחת פתרונות אוטומציה להעברת תשלומים, יצאה בשבועות האחרונים לגיוס ענק (סבב F) של 200–400 מיליון דולר, וככל הנראה הוא צפוי להיות הגיוס האחרון לפני שהחברה תצא להנפקה. המגעים לגיוס מתקיימים לפי שווי אדיר של 8–10 מיליארד דולר לטיפלתי.
 
לפני שנה, באוקטובר 2020, השלימה טיפלתי את סבב E, שבמסגרתו גייסה 150 מיליון דולר לפי שווי חברה של 2 מיליארד דולר. מרבית הסכום, 90 מיליון דולר, הושקעו בידי משקיע יחיד - הנרי אלנבוגן, העומד בראש קרן דוראבל (Durable Capital Partners). אם הגיוס הנוכחי יושלם לפי השווי המדובר, הרי שהחברה מהרצליה תכפיל את שווייה פי 4–5 בתוך שנה בלבד. מטיפלתי נמסר כי החברה אינה מגיבה לשמועות.
 
אם הגיוס אכן ייעשה לפי שווי חברה של 8–10 מיליארד דולר, הרי שטיפלתי תזנק לצמרת החברות הפרטיות, במונחי שווי, ואף עשויה להיהפך לדקה?קורן (חברה פרטית בעלת שווי של 10 מיליארד דולר). בצמרת הטבלה הזו נמצאות חברת הפינטק רפיד (Rappid), שמציעה לעסקים הקמת שירותי תשלומים, וגייסה באוגוסט האחרון 300 מיליון דולר לפי שווי של 10 מיליארד דולר; חברת הסייבר סניק (Snyk), שגייסה בספטמבר האחרון סכום דומה לזה של רפיד לפי שווי של 8.5 מיליארד דולר; חברת הפינטק פאגאיה (Pagaya), שמפתחת פלטפורמה לניהול השקעות אלטרנטיביות וניהול סיכונים, שגייסה ביוני 2020 סכום של 102 מיליון דולר לפי שווי של 8 מיליארד דולר; וחברת הפינטק אי?טורו (e-Toro), שמפעילה פלטפורמת מסחר וגייסה 50 מיליון דולר בדצמבר 2020 לפי שווי של 2.5 מיליארד דולר. . 
 
טיפלתי הוקמה ב-2010 בידי המנכ"ל חן עמית והמשקיע אורן זאב - יו"ר ומייסד קרן זאב ונצ'רס, שהשקיע, בין היתר, בחברת הביטוח נקסט אינשורנס, בענקית המסחר המקוון אמזון, ברשת החברתית טוויטר, באתר החדשות ביזנס אינסיידר ובחברת האוז (Houzz), שפיתחה פלטפורמה לניהול עסקים המתמחים בעיצוב פנים.
טיפלתי פיתחה מערכת לאוטומציה של תשלומים וניהול ספקים עבור חברות בינוניות וגדולות, שמטפלת למעשה בניהול הכסף היוצא של החברות, וזאת בשונה מחברות שמציעות שירותי סליקה. כמו כן, מציעה טיפלתי שירותי ניהול תזרים לעסקים קטנים. עד היום גייסה טיפלתי 280 מיליון דולר בהון ו?23 מיליון דולר בחוב. המשקיעים הגדולים בחברה הם: אורן זאב שהוא גם אחד המייסדים, ו -Group 11 של
דובי פרנסס, בעלת המניות השנייה בגודלה בחברה.