בנציבות התחרות של האיחוד האירופי בוחנים את פעילות הענן של מיקרוסופט

יום א', 3 באפריל 2022
נציבות התחרות באיחוד האירופי עורכת בדיקה ביחס לפעילות הענן ועסקאות הרישוי של מיקרוסופט - כך עולה מדיווח ברויטרס. המהלך עלול להוביל לפתיחת חקירה רשמית וביקורת מוגברת כלפי חברת התוכנה האמריקאית. 
 
סוכנות רויטרס  מציינת כי הנציבות האירופית הטילה בעשור הקודם על מיקרוסופט קנסות בגובה 1.6 מיליארד יורו (1.8 מיליארד דולר) בשל הפרת חוקי ההגבלים העסקיים באיחוד ובשל אי ציות לצו להפסקת פעילות אנטי תחרותית. 
 
החברה מצאה את עצמה שוב על כסא הנחשדים  לאחר שספקית התוכנה הגרמנית NextCloud, חברת OVHcloud הצרפתית ושתי חברות נוספות הגישו תלונות בנוגע להתנהלותה של מיקרוסופט בפעילות הענן. 
 
"בידי הנציבות מידע שייתכן ומיקרוסופט מנצלת את מעמדה בשוקי תוכנה מסוימים כדי לבלום תחרות הנוגעת לשירותי מחשוב ענן", נכתב בשאלון שהועבר על ידי הנציבות האירופית ליריבות של מיקרוסופט וללקוחות שלה. 
 
הרגולטורים שאלו אם התנאים בחוזי הרישוי של מיקרוסופט עם ספקי שירותי ענן מאפשרים ליריבים להתחרות בצורה יעילה. הם  גם ניסו לברר אם החברות זקוקות למערכת ההפעלה של מיקרוסופט וכלים אחרים כדי להשלים את תשתית הענן שלהם על מנת שיוכלו להתחרות בצורה יעילה. החברות נשאלו לגבי ההבדלים בתשלומי הרישיון והתנאים המסחריים בין חוזי הרישוי לעומת תוכנית אחרת שבה הספקיות מוכרות את שירותי הענן של מיקרוסופט ביחד עם שלהן. 
 
"אנחנו בוחנים כל העת כיצד נוכל לתמוך בצורה הטובה ביותר בשותפים שלנו ולהפוך את התוכנה של מיקרוסופט לזמינה ללקוחות בכל הסביבות, כולל אלו של ספקיות ענן אחרות", נמסר בתגובה ממיקרוסופט.