ממשלות ישראל וארה"ב משתפות פעולה בהגנה על תשתיות קריטיות מפני מתקפות

יום ג', 26 ביולי 2022

 

כיום הכל מכירים שאיומי אבטחת סייבר על תשתיות חיוניות מהווים סיכון גדול ביותר לביטחון הלאומי. על מנת להתמודד עם האיומים ולעודד פיתוח והטמעה של פתרונות חדשניים המיועדים לאבטחת מידע בתשתיות חיוניות, יזמו המשרד לביטחון המולדת האמריקאי (DHS­Department of Homeland Security), מערך הסייבר הלאומי בישראל(INCD) וקרן BIRD, הקרן הדו-לאומית ישראל-ארה"ב למחקר ופיתוח, את תכנית BIRD Cyber. מטרת התכנית לעודד פיתוח טכנולוגיות חדשניות במשותף על ידי חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי אבטחת סייבר, ולהטמיע פתרונות להגנה על תשתיות לאומיות קריטיות בישראל ובארצות הברית.

תכנית BIRD Cyber  תעניק לפרויקטים שייבחרו מענק בשיעור של עד 1.5 מיליון דולר, עד 50% מהוצאות המו"פ, לפרויקט משותף בין חברה אמריקאית לחברה ישראלית, או בין חברה לגוף מחקר אקדמי.

לאחרונה הכריזה תכנית BIRD Cyber  על קול קורא לתמיכה בפרוייקטים ישראלים-אמריקאים הפועלים בתחומים הבאים:

  • פיתוח ארכיטקטורה מאובטחת להגנה על פעילות מערכות תפעול מרכזיות של מתקני תשתית (OT, ICS)
  • פיילוטים של פתרונות הערכת סיכונים בזמן אמיתי לנמלי ים ושדות תעופה קטנים ובינוניים
  • פיילוטים של מרכזי חוסן לעסקים קטנים ובינוניים
  • פתרונות של היתוך/מיזוג וניתוח נתונים

 

מנכ"ל קרן BIRD, ד"ר איתן יודלביץ', מסר:  "אנחנו שמחים שה-DHS  ומערך הסייבר הלאומי בישראל בחרו בקרן BIRD להוביל את הפעילות המשותפת לפיתוחוהטמעת טכנולוגיות סייבר חדשניות בישראל ובארה"ב, ובכך לתרום לשיפור חוסנם של תשתיות ועסקים מול התקפות סייבר, בשתי המדינות".

המועד האחרון להגשת פרויקטים הוא ה-15 בנובמבר 2022. אישור הפרויקטים יהיה במארס 2023.

לפרטים נוספים על התכנית:  https://www.birdf.com/bird-cyber/

לפרטי הקול הקורא: Call for Proposals. לפירוט והרחבה על נושאי התכנית: Topics.


שאלות והגשות יש להפנות לטל קלם, מנהל פיתוח עסקי וראש תחום BIRD Cyber   בקרן BIRD: tal@birdf.com, +972-3-6988304

 

אודות קרן בירד

קרן BIRD, הקרן הדו-לאומית למחקר ולפיתוח טכנולוגיים ישראל-ארה"ב, פועלת לעידוד ולמימון שיתופי פעולה בין חברות ישראליות ואמריקאיות בתחומי הטכנולוגיה השונים. עד כה, לאורך 45 שנות פעילותה, אישרה הקרן תמיכה במעל 1000 פרויקטים.

מודל הפעילות של קרן BIRD  הוא ייחודי בשל תמיכתה בפרויקטים מבלי לקבל זכויות כלשהן בחברות השותפות בפרויקט. בנוסף, הקרן גם משתתפת בסיכונים אך כספי התמיכה מוחזרים כתמלוגים רק אם יש מכירות מתוצרי הפרויקט. למעשה, BIRDאינה דורשת תשלום במידה והפרויקט אינו מגיע לשלב המכירה. כל זאת, כאשר המימון מהקרן מוגבל לעד 50% מתקציב הפרויקט, החל משלב המחקר והפיתוח ועד לשלבים הראשונים של המכירות והשיווק.