סטרטסיס ולוקהיד מרטין משתפות פעולה בתעשיית החלל והתעופה

יום ד', 30 במרץ 2022


סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה בתלת מימד מבוססי פולימרים, איחדה כוחות עם חברת התעופה והחלל, לוקהיד מרטין (NYSE: LMT), כדי לאשר ולהסמיך את השימוש בחומר הדפסה חדש - ה- Antero 840CN03  לשימוש בתעשיית החלל והתעופה. במיזם לוקחת גם חלק אוניברסיטת דנוור (MSU) שסייעה באיסוף הנתונים ופרסומם בדו'ח.

ה-Antero  פותח ומיוצר על ידי סטרטסיס עבור מדפסות ה- FDM של החברה, עם תכונות וביצועים המייעדים אותו לשימוש בחלל. הוא בנוי מתרכובת של מספר חומרים, העמידה בפני נזקים של חשמל סטטי, כמו גם בפני אש, עשן ורעלנים, תכונה הנדרשת ביישומי תעופה שונים. חלקי הקצה שייוצרו באמצעותו ישולבו במגוון תחומים בתעשיית החלל והתעופה.

מציינים שסטרטסיס ולוקהיד מרטין כבר עבדו יחד בעבר על אישור חומרים, שפותחו על ידי סטרטסיס, במיוחד לשימוש בתעשיות התעופה והחלל. לדברי פוסטר פרגוסון, מנהל תחום החלל והתעופה בסטרטסיס, שיתוף הפעולה הנוכחי בין התעשייה, היצרנים והאקדמיה יספק למשתמשים ביטחון בחומרי ההדפסה בהם משתמשת החברה ויסייע לאימוץ השימוש בהדפסות תלת מימד בתעשיית התעופה והחלל.

לדברי כריס רוברטסון, מנהל משותף של חטיבת הייצור המתקדם בלוקהיד מרטין, החברה מחפשת תמיד דרכים לקידום חדשנות של חומרים המאושרים לשימוש בחלל והדפסה בתלת מימד היא חלק חשוב מהמהלך. ?שיתוף הפעולה עם סטרטסיס ועם MSU  אפשר להסמיך ולאשר את החומר החדש, Antero 840CN03, לשימוש כחומר גלם להפקת חלקים סופיים, ולהרחיב את השימוש בו אף מעבר לשימושים שנעשים בו כיום אצלנו בספינת החלל "אוריון" (חללית המפותחת על ידי לוקהיד מרטין עבור נאס"א - סוכנות החלל האמריקאית)?.

בשלב ראשון של ההסמכה נאסף מידע רלבנטי בעקבות ביצוע קרוב לאלף הדפסות של חלקי קצה תוך שימוש ב- Antero  ובמדפסות התלת מימד Stratasys F900. הנתונים הוכיחו בבירור את עמידותו של ה-Antero  ובשלבים העוקבים בהמשך יורחבו הניסויים לכיוונים נוספים.

אודות סטרטסיס (Stratasys)

Stratasys  היא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasys  יתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר.