"פתרונות חכמים לחדשנות בת קיימא"

יום ד', 27 באפריל 2022

 

·         "פתרונות חכמים לחדשנות בת קיימא" יאפשרו לחברות להניע כלכלה   מעגלית על ידי מזעור השפעותיהם הסביבתיות של מוצרים ותהליכים לאורך כל מחזור החיים של המוצר

דאסו סיסטמסהכריזה על השקת "פתרונות חכמים לחדשנות בת קיימא" (Intelligence Sustainable Innovation) שיאפשרו לחברות למזער את ההשפעות הסביבתיות של מוצרים, חומרים ותהליכים המעורבים בפעילויותיהם ולסייע להם לקדם כלכלה מעגלית.

פתרון מבוסס ענן זה, המוטמע באופן מלא במערכת 3DEXPERIENCE  של דאסו סיסטמס מכסה את כל שרשרת הערך של המוצר.  הפתרון משלב את מסד הנתונים של ecoinvent  במעל 18,000 תהליכי תעשייה וחקלאות באופן ייחודי, לרבות עיצוב וירטואלי, פיתוח מוצר, הנדסת ייצור, תפעול ולוגיסטיקה.


"בנייה משותפת של כלכלה בת קיימא מצריכה שינויבתהליכים בני קיימא המניעים חדשנות, ", אמרה פלורנס ורצלן, סמנכ"לית תעשייה, שיווק וקיימות, דאסו סיסטמס. "בין אם בייצור, בתשתיות, בתכנון עירוני או במדעי החיים, חוויות מדע הנתונים משולבות טכנולוגיית תאום וירטואלי פותחות בפני חברות דרכים חדשות לקדם חדשנות ותובנות שיסייעו להן להבין כיצד ההחלטות שלהן משפיעות על משאבי טבע, מערכות אקולוגיות ובריאות הציבור. באמצעות פלטפורמות 3DEXPERIENCE, אנו שואפים לסייע לחברות לתרום ל"עשור העשייה" עליו הכריז האו"ם ובו זמנית – לשגשג".

"עסקים  רבים פועלים כיום על מנת להפחית פליטות פחמן בהתאם למדעי האקלים ושואפים לפתח מודלים עסקיים מעגליים יותר עד 2030 עם זאת, רוב הפתרונות העסקיים הקיימים כיום בשוק, מתמקדים במדידת טביעת הרגל של כלכלת העבר, בדיעבד. כדי להניע חדשנות טכנולוגית בת קיימא, על החברות לשלב עקרונות תכנון אקולוגיים בתהליכי חשיבה במעלה הזרם שייושמו במוצרים והתהליכים העתידיים שלהן, לפני שתהיה לכך השפעה סביבתית כלשהי בעולם האמיתי."

"פתרונות חכמים לחדשנות בת קיימא", פועלת על בסיס מסד הנתונים של מלאי מחזור החייםשל ecoinvent Association, ארגון ללא מטרות רווח שמערכי הנתונים שלה מודדים ומספקים מידע אודות משאבי טבע הנלקחים מהסביבה, זיהום המשתחרר למים ולאדמה, פליטות המשתחררות לאוויר, מוצרים הנדרשים בתהליכים שונים בתעשייה ותוצרים, תוצרי לוואי ופסולת המופקים במגזרים מגוונים ברמה האזורית והבינלאומית.

"השותפות שלנו עם דאסו סיסטמס היא שיתוף פעולה ראשון מסוגו עבורנו עם חברת תוכנה בה נעשה שימוש במסד הנתונים שלנו עבור הערכת קיימות כבר בנקודת ההתחלה של התהליכים ההנדסיים של תכנון וייצור מוצרים", אומרת אמיליה מורנו רואיז, מנהלת זמנית, ecoinvent Association. "נתוני ה-LCA  מספקים את המדדים הנדרשים כדי להעריך השפעות סביבתיות לאורך כל מחזור החיים של המוצר. שילוב כלי זה עם טכנולוגיית התאום הווירטואלי פותחת אפשרויות חדשות להתמודד עם השפעות אלו בשלב מוקדם מתמיד".

למידע נוסף

"פתרונות חכמים לחדשנות בת קיימא", השלב הבא במחויבותה של דאסו סיסטמס להשיג את יעדי פליטות הפחמן שלה בתהליכים מבוססי מדע ולהיעשות לחברה ניטרלית פחמנית:

https://www.3ds.com/sustainability/lifecycle-assessment

פלטפורמת DEXPERIENCE3 של דאסו סיסטמס, תוכנת עיצוב בתלת-ממד, פתרונות מוקאפ וניהול מחזור חיי מוצר בתלת-ממד:  http://www.3ds.com

 

אודות דאסו סיסטמס

דאסו סיסטמס, חברת ה-3DEXPERIENCE, מהווה זרז לקדמה האנושית. אנו מספקים לעסקים ולבני אדם סביבות תלת-ממדשיתופיות וירטואליות המאפשרות לדמיין חידושים בני קיימא. על ידי יצירת חוויות תאומים וירטואליים של העולם האמיתי באמצעות פלטפורמת ה-3DEXPERIENCE  והיישומים שלנו, הלקוחות שלנו מרחיבים את גבולות החדשנות, הלימוד והייצור כדי לייצור עולם בר קיימא יותר עבור מטופלים, אזרחים, וצרכנים. דאסו סיסטמס מביאה ערך ליותר מ-300,000 לקוחות מכל הגדלים וענפי התעשייה, במעל 140 מדינות. למידע נוסף, ניתן לבקר באתר www.3ds.com