צל"ש לחברת לווייני הניקוי והשירות בחלל אסטרוסקייל

יום ג', 5 באפריל 2022

 

חברת אסטרוסקייל, מובילת השוק בשירות לוויינים וקיימות מסלולית ארוכת טווח, הוכרזה על ידי מגזין TIME  היוקרתי, כאחת מ-100 החברות המשפיעות ביותר בעולם לשנת 2022 – בקטגוריית ?החלוצים?. בין שאר הזוכים השנה בתואר ניתן למצוא את מטא, אמזון, פייזר, יונייטד איירליינס, נטפליקס, פורד ואפל.

?עם רצועה ענקית של זבל חללי שמהווה סיכון ממשי לתנועה בחלל שמעלינו, הטכנולוגיה של אסטרוסקייל שמיועדת לגרור את הזבל ל?מזבלות? ול?בתי קברות חלליים? הוא פתרון של ממש לבעיה.?, ציינו במגזין. TIME  אף הדגיש את העובדה שבמהלך 2021 הדגימה החברה בהצלחה כיצד לוויין של החברה מסוגל ללכוד אובייקטים בחלל, תוך שימוש במערכת לכידה מגנטית שפותחה על ידי אסטרוסקייל.

לדברי אריה הלזבנד, מנכ"ל אסטרוסקייל ישראל, יזם ומראשוני תעשיית החלל בישראל, האתגר המשמעותי בסילוק זבל חללי (שרובו מתכתי), או מתן שירותים בחלל ללוויין תקול, הוא היכולת לאתר, ללכוד ולהיצמד לאובייקט במרחבי החלל. "הניסוי אליו התייחס המגזין, שהוכתר בהצלחה, מהווה הוכחת התכנות של טכנולוגיות הליבה הדרושות לאיתור זבל חללי, או לוויין נטוש בחלל ואת יכולות הלכידה וההצמדות אליהם".  

מציינים כי לפני כחודש זכתה החברה להמנות על רשימת 10 חברות החלל החדשניות ביותר לשנת 2022 על ידי מגזין הכלכלה Fast Company.

במקביל, הוענק לאסטרוסקייל אות נוסף וחשוב ביותר בתעשיית החלל, כאשר משימת לוויין ניקוי החלל ELSA-d(End-of-Life Services Astrosclae Demonstrator) של החברה הוכרזה כזוכה הגדולה בפרס טכנולוגיית השנה בתחום הלוויינים. הפרס הוענק לחברה בטקס חגיגי במהלך כנס SATELLITE 2022  שהתקיים בסוף חודש מרץ.

סרטון המחשה של לוויין ניקוי החלל ELSA-d

https://youtu.be/Po1BobDOjG8

למידע נוסף: https://astroscale.com/