"אנחנו בנקודת מפנה משמעותית": סטרטסיס מפרסמת את התוצאות הכספיות

יום ה', 4 בנובמבר 2021
 
 
 
סטרטסיס (NASDAQ: SSYS), המובילה בפתרונות הדפסה תלת מימדית בפולימריים, הודיעה  על תוצאות כספיות לרבעון השלישי של 2021. 
 
התוצאות הכספיות ברבעון השלישי של 2021 בהשוואה לרבעון השלישי של 2020
 
הכנסות של 159.0 מיליון דולר לעומת 127.9 מיליון דולר. הרווחיות הגולמית GAAPהייתה 42.9%, בהשוואה ל-38.9%.
 
הרווח הגולמי Non-GAAPעמד על 48.2%, בהשוואה ל-46.8%. ההפסד התפעולי לפי GAAPעמד על 21.9 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של 404.3 מיליון דולר.
 
הרווח התפעולי Non-GAAPהסתכם ב-1.8 מיליון דולר, בהשוואה להפסד תפעולי של 1.0 מיליון דולר. 
רווח נקי Non-GAAPשל 0.5 מיליון דולר, או 0.01 דולר למניה מדוללת, בהשוואה להפסד נקי של 3.0 מיליון דולר, או 0.05 דולר למניה בדילול. 
 
ד"ר יואב זייף, מנכ"ל סטרטסיס: "אנחנו בנקודת מפנה משמעותית בשוק ההדפסה בתלת מימד. מגוון תעשיות מעריכות את היתרונות הרבים של הטכנולוגיות שלנו ומוסיפות יותר ויותר כלים להדפסה תלת מימד לתוכניות הייצור שלהן, מה שמניע את המעבר משימוש במדפסת ליצירת אב-טיפוס לשימוש במדפסת לייצור המוני. הרבעון השלישי שלנו הראה גידול בהכנסות של 24.3% וגידול במכירות המערכות של 34.7% משנה לשנה, עם תרומות בכל האזורים ובכל קווי העסקים. השגנו מספר אבני דרך חשובות ממוקדות ייצור, כולל הבטחת חוזים עם הצי האמריקאי ועם יצרן OEMבינלאומי גדול, למכירת מדפסות אשר ישמשו לייצור חלקי קצה".
 
לדברי ד"ר זייף, החזון של החברה להפוך לספק הנבחר  לפתרונות הדפסה בתלת מימד בפולימריים למטרות ייצור, ממשיך לקרום עור וגידים."אנחנו עושים זאת על ידי מינוף המוניטין יוצא הדופן שלנו למצוינות, הן בטכנולוגיה והן בשירות, כדי לעזור ללקוחות לעבור ליצור תעשייתי של חלקים לשימוש קצה. אנו מצפים, שהשקת המוצרים החדשים שלנו תאיץ עוד יותר את הצמיחה, בפרט לאור השלמת הרכישה של Xaar 3Dוטכנולוגיית SAFהחדשה, בשילוב עם השקת פלטפורמת התוכנה הפתוחה והמוכנה לארגונים שלנו, המשתלבת עם תשתית ויישומים של תעשייה 4.0. נמשיך להשקיע בכל הפורטפוליו שלנו כדי להגדיל את המכירות שלנו ולהניע את סטרטסיס בחזרה לרווחיות מתמשכת".
 
תחזית פיננסית
 
בהתבסס על תנאי השוק הנוכחיים  סטרטסיס מעדכנת את התחזיות שלה. 
 
 
ההכנסות ברבעון הרביעי של 2021 צפויות לעלות בכ-16% בהשוואה לרבעון המקביל, כתוצאה מצמיחה
מתמשכת במערכות ביחס לרבעון הרביעי של 2020 ו-2019. ההוצאות התפעוליות לשנה כולה צפויות להיות גבוהות בכ-36 מיליון דולר בהשוואה לשנת 2020, בעיקר בשל השלמת רכישתה של Xaar 3Dועלויות תפעול גבוהות יותר הקשורות ביצור הכנסות גבוהות יותר. 
 
לטווח ארוך יותר, החברה ממשיכה לצפות לתוספת מינוף משמעותית מהשקעותיה, שכן הצמיחה בהכנסות אמורה להתחיל לצבור תאוצה ב-2022 ואילך.
 
אודות סטרטסיס (Stratasys)
 
Stratasysהיא חברה גלובלית המובילה את המעבר העולמי לייצור תוספי (additive manufacturing), עם פתרונות הדפסה תלת מימד חדשניים, בתעשיות דוגמת חלל, רכב, מוצרי צריכה ובריאות. באמצעות מדפסות תלת מימד חכמות ומחוברות, חומרים פולימריים ומערכות תוכנה חכמות מספקת Stratasysיתרונות תחרותיים בכל שלב בשרשרת ערך המוצר. כיום, הגופים והארגונים המובילים בעולם פונים אל Stratasysכדי לשנות את עיצוב המוצרים שלהם, להכניס גמישות ומהירות הגעה למערכי הייצור והאספקה שלהם ואף לשפר טיפול בחולים.