עליבאבא סוגרת את מרכז הפיתוח בישראל

יום ד', 29 ביוני 2022
גל הפיטורים בהייטק: 
במרכז של החברה הסינית מועסקים כ-50 עובדים, בהם מומחים מתחומי הבינה המלאכותית, הנדסת תוכנה בתחום הענן והמובייל, ואנשי מוצר. 

החברה הודיעה לעובדיה על כוונתה לסגור את המרכז הממוקם בהרצליה ולפטר את העובדים. הסיבה לסגירהמגמת צמצומים כללית של עליבאבא בפעילויותיה בעולם. 

במרכז בישראל מועסקים כ-50 עובדים, בהם עשרות מומחים מתחומי הבינה המלאכותית, הנדסת תוכנה בתחום הענן והמובייל, ואנשי מוצר. בנובמבר האחרון פרשה מנהלת המרכז ליהי צלניק ומאז לא נמצא ממלא מקום. גם דירקטור הפרויקט של עליבאבא בישראל, איתמר פרידמן, פרש מהחברה. 

צוין כי הפעילות של המרכז בישראל מבוססת על הרכישה של חברת ויזואליד (Visualead) בשנת 2017. Visualead פיתחה טכנולוגיה לסריקת QR וגייסה כ-10 מיליון דולר מעליבאבא וממשקיעים כגון Keadan Capital ו-Entrée Capital. החברה פיתחה מערכת תוכנה המייצרת קוד סריקה צבעוני ומעוצב אישית עבור חברות ומותגים, שניתן להטמעה בסרטונים, אתרים ומוצרים. 

Fireblocks הישראלית ששוויה נאמד בכ-8 מיליארד דולר נמנית גם היא על פורטפוליו ההשקעות של BNY MELLON

המרכז של עליבאבא התמקד בפיתוח מוצרים לשוק האסיאתי. זאת בשונה גם מרוב מרכזי הפיתוח של חברות בינלאומיות אחרות המפתחות טכנולוגיות, ולא מוצרים למשתמשי קצה. המרכז בישראל אף התגאה בשנת 2021 בפיתוח האפליקציה עלי-יון-פאן (AliYunPan) שדורגה במקום השני בחנות של אפל בסין בדירוג האפליקציות הפרודוקטיביות, וגם במקום השני בדירוג של שיאומי.